Extrém

29. května 2015 16:27

Lenka Zajícová

7 módních trendů, které měly upadnout v zapomnění, ale nestalo se tak

Díky módě dáváme světu najevo, že nám styl není cizí. Aktuální trendy máme v malíku a nejskvělejší kousky zrozené z hlav fashion géniů, nám říkají pane, protože jich máme plný šatník. Co se ale stane v okamžiku, kdy otevřeme rodinná alba? Zděsíme se!

Zde je přehlídka několika trendů, které nikdy neměly spatřit světlo světa.

Ledvinky

Skvělý katalyzátor neutuchající ostudy a rodinných hádek. Kdo z nás by se nestyděl za otce, kterého zdobil tento synonym trapnosti v podobě nabouchané ledvinky cestovními doklady a nasušených pár pětek. Ale tomuto trendu nechci křivdit, ledvinky jsou praktické. Vejde se do nich totiž peněženka, celá vaše hrdost a pokud ji pak zdědil mladší brácha, sloužila i jako pás cudnosti, protože o panictví jen tak nepřišel…

Turecké kalhoty

Víte, že jsou kouzelné stejně jako Aladinova lampa? Proč se tento trend 80. let dostal na pulty prodejen i dnes, je pro nás záhadou. Jediné vysvětlení je tedy to, že turecké kalhoty musí být začarované. Jaké jiné kalhoty vám dokážou prodloužit během chvilky zadnici o půl metru a zkrátit nohy o 30 čísel?

Ofiny

Ofiny vyfoukané tak moc, že jsme měli místo hřívy parádní lopatu, před kterou by padl na zadek i kdejaký nemakačenko. Ofiny se foukaly do nekonečna a když pak přišel nějaký lumen, lehce jste si dlouhé ofiny sfoukly z čela.Tedy pokud by nebyly tvrdé jako beton díky zběsilému útoku fixačného spreje. Pokud jste nebyla majitelkou ofiny, snažila jste se vykompenzovat tento deficit desítkami skřipečků, které jste mohla umístit kamkoliv na hlavě a vypadat jako naprostý trotl.

Sandály a ponožky

Trend, který světu věnovali Češi! Pryč francouzský šarme a italský sex-appeale! Konečně je tu trend, který jsme věnovali světu právě my! Je sice často nepochopený, ale na druhou stranu zatraceně praktický. Když si myslíme, že je už dávno po něm, vždy ho v metru vzkřísí nějaký snílek nepolíbený realitou dnešního světa. Je to známka faktu, že boj s nevkusem zatím bohužel na plné čáře prohráváme.

Elasťáky

Nedostala jste do vínku nekonečně dlouhé nohy? To je ok. Můžete si totiž vytáhnout kalhoty hodně vysoko, a postarat se tak o parádní optický klam. Problém je v tom, že když si je vytáhnete k podpaždí, ukazujete světu víc než vidí váš gynekolog, protože se kalhoty zaryjí tak hluboko, že vám mohou hladit děložní čípek. To si toho nikdo v 80.letech nevšiml? Ok, proč to ale vidíme na ulicích i dnes? Holky, elastické kalhoty nesmí škrtit natolik, aby ukazovaly vaši chamtivku půlenou.

Potítka

Život v 80. letech byl asi zběsilá jízda. Jinak bych si nedokázala vysvětlit, proč by jinak lidé nosili potítka za běžných příležitostí jako je třeba nákup v obchoďáku. Paradoxem je, že potítka byla sice hitem, deodoranty však nikoliv.

Tílka na těch nesprávných tělechMuži v tílkách rádi odhalují své v pohostinstvích tvrdě vydřené postavy, po kterých vesele pobíhají kapičky potu. Tenhle pohled se nám bohužel naskýtá každé léto. A pokaždé se taky v přeplněném metru úpěnlivě modlíme, aby se o nás podobný seladon neopřel. Než snášet něco takového, bylo by možná lepší, aby léto vůbec nepřišlo…

Sdílejte článek

Přečtěte si také