Extrém

8. ledna 2016 12:17

Lenka Zajícová

9 nejdražších věcí světa, které jsou naprosto zbytečné

Drahé věci jsou fajn, pro někoho je to sympatická zbytečnost, pro jiné je to nepostradatelná nutnost. Podívejte se na galerii nejdražších věcí světa, které opravdu nepotřebuje snad nikdo…Nebo byste snad utratili milion korun na bonboniéře, když i z této vymoženosti rostě zadek jako houby po dešti.

1, Čaj o páté se může pěkně prodražit pokud budete konzumovat nápoj společnosti Boodles, který byl vyroben speciálně pro jejich 75.výročí. Jeden jednorázový pytlík čaje je zdoben 280 diamanty a stojí 350 000 Kč.

2, Nejdražší míček na kriket byl vyroben na počest Cricket World Cup v roce 2007 a byl zdoben 5782 diamanty. Jeho cena se tak vyšplhala na skoro dva miliony korun.

3, Taky vás každou sobotu ráno zaráží kolik jste byli schopni utratit za alkohol předešlý večer? Tak to není nic v porovnání s lahví Tequily, za kterou zaplatil neznámý Mexičan 6 milionů korun. Tento nápoj byl starý šet let a byl vyroben ze 100% šťávy z agáve.

4, Jedna z nejdražších kabelek světa je speciálně vyrobena kabelka na zakázku pro neznámého zákazníka. Kabelka byla vyrobena společností Ginza Tanaka a je zdobena 2000 kusy diamantů. Celkem má 208 karátů a vyjde vás “jen” na 43 mil korun.

5, Le Chocolate je bonboniéra, která je zdobena modrými a žlutými diamanty ze světoznámého klenotnictví Simons Jewelers company. Krabička s čokoládou vás vyjde na 40 milionů korun.

6, Nejdražší pizza světa na vás čeká v New Yorku. Pořídíte ji v restauraci Bellissima a jeden trojúhelníček vás vyjde na 3000 Kč. Můžete si vybrat z několika variací jako je kaviárová, langustová nebo lanýžová.

7, Nejdražší vibrátor je od značky Coco de Mer. Zlatý vibrátor stojí dvanáct tisíc liber, tudíž asi 440 tisíc korun českých. Jeho funkce jsou však běžné jako u vibrátoru z gumy. S takovou hračkou se i dost špatně chlubí kamarádkám, takže tato investice není asi úplně výhodná.

8, Figurka Hello Kitty má už lehce odzvoněno, ale věrní fanoušci na ni stale nedají dopustit. Právě pro jednoho z nich byla v Tokyu vyrobena tato figurka. Je vysoká pouze 6 cm a je zdobena safíry, diamanty a rubíny. Sice stojí čtyři miliony korun, ale je to asi ten nejkrásnější lapač prachu, co jsme kdy viděli.

9, Telefon návrháře Petera Aloissona je nejdražší smart phone světa. Je ozdobený 80 žlutými diamanty a 10 modrými diamanty. Přestože se s ním dovoláte zřejmě stejně dobře jako se starou Nokií, vypadá mnohem líp. Je otázkou, zda tato „vychytávka“ není za 30 000 000 Kč lehce předražená.


Přečtěte si také