Extrém

10. března 2015 10:29

Petr Cífka

Apple přitvrzuje! Krutě zdražil a chce Čechům prodávat telefony za 30 tisíc!

Koupíte si telefon za cenu auta?

Ekonomika je mrcha proměnlivá a pro cenové hladiny to platí jakbysmet. Zatímco ceny ropy klesají, a díky tomu padají i ceny benzínu (alespoň u prodejců, co nežijí v přesvědčení, že prodávají tekuté zlato), jiné komodity zdražují. Devalvovaná koruna totiž ne a ne posílit, a tak holt výnosy z českých zemí nejsou pro zahraniční korporace najednou tak lukrativní.

Některé společnosti nepanikaří a jsou rády i za ty šestáky, co vytlačí ze zchudlých Čechů. Ne tak Apple! Pohrobci Steva Jobse na oslabenou měnu bystře reagovali a bez varování (a bez skrupulí a bez slitování) přes noc ve svých e-shopech zdražili všechny modely adorovaného iPhonu. A řádově o tři tisíce na kus.

Žádaný iPhone 6 tak v základní variantě pořídíte za 21 190 Kč, jeho většího bratříčka iPhone 6 Plus pak rovnou za 24 390 Kč. Pokud ho navíc nechcete používat pouze jako pádlo nebo slunečník, ale chcete, aby měl třeba i větší paměť, než je základních 16 GB, dostanete se nad magických třicet tisíc – ano, varianta se 128 GB pamětí přijde na vražedných 30 790 Kč. A to se vyplatí!

Apple tak sebejistě profiluje své iPhony jako luxusní spotřební zboží, na které si musí běžný český Pepa spořit déle než na zánovní motorku. Škarohlídy ale jistě uklidňuje vědomí, že firma, která vydělává každou sekundu 55 tisíc korun (ano, čistý sekundový zisk je opravdu 55 litrů!), své výnosy jistě obratem zainvestuje do zlepšení pracovních podmínek čínských dětiček, které ty nablýskané stroje montují dohromady v místních fabrikách.

A jak obstojí iPhone v mixéru? Podívejte se!

Sdílejte článek

Přečtěte si také