Extrém

3. prosince 2015 15:07

Lenka Zajícová

Bez cenzury! Hitem internetu se stávají dívky s kožním onemocněním, které ukazují svoji pravou tvář!

Na Instagramu se objevují snímky pod hastagem #NoMakeup selfies, na kterých jsou bez make-upu zobrazeny dívky postižené kožním onemocněním.

Jednou z nich je i Lexxie Harford (23), která se narodila s velkým znamínkem na tváři. Jednou byla dokonce oslovena, aby se zúčastnila televizní show s názvem “Příliš ošklivá na lásku”. Účast však odmítla.

Giorgia Lanuzza (24) trpí silnou formou lupénky. Ta se jí vyskytuje na 97 % těla. V minulosti nosila jen roláky, dnes se za svoji pokožku už nestydí. V oblékání se neomezuje a chce, aby byla inspirací i pro další mladé dívky.

Lisa Goodman-Helfand trpí sklerodermií. To je vzácné onemocnění tvrdnutí kůže. Sklerodermie postihuje kůži i tkáně pod zasaženou oblastí a postupně tak „osídlí“ celé tělo včetně životně důležitých orgánů.

Ciera Swaringen má zase ojedinělou nemoc, kvůli které se jí po celém těle tvoří znaménka. Tato nemoc se nazývá giant congenital melanocytic nevus a onemocní jí jen 1 % novorozeňat.

Mui Thomas trpí nemocí harlequin type ichthyosis, což znamená, že její tělo je pokryté žlutavými šupinami. Často se v pokožce tvoří hluboké trhliny a vzniká riziko silné bakteriální infekce.


Přečtěte si také