Extrém

29. května 2014 13:00

Lenka Zajícová

Bizarní obuv: tyhle skvosty ve vašem botníku určitě nemáte

Takový problém řešíme všechny… Nikdy nemáme dostatek bot. Podívejte se s námi na ty nejzajímavější cvičky všech dob. Od těch starých kousků po ty moderní a ulítlé. Jaké se nejvíce líbí vám?

Armadillo boty

Dnes už zesnulý návrhář Alexander McQueen představil v roce 2010 boty připomínající otoky na chodidlech. Tyto střevíčky pak proslavila kontroverzní zpěvačka Lady Gaga, která si je velice oblíbila.

Střevíce Mojito

Návrhář Julian Hakes vytvořil lodičky s názvem Mojito. Zajímalo by nás, kolik takových drinků vypil, než tento design vymyslel.

Srdeční záležitost

Tyto dřevěné kecky sloužily jako symbol lásky i zbraně zároveň. Čím vyšší byl hrot, tím víc muž údajně miloval svou nastávající. A pokud jeho srdce pro nikoho zrovna nevzplanulo, narazil si po bitvě na ostny srdce nepřítele a nosil ho jako důkaz své síly.

Kabkabs

Čistota především. Tyto chůdy se nosily v době 14. až 17 století. Byly určeny převážně pro ženy z hygienických důvodů, aby nechodily bosé na vlhké podlaze a zabahněných cestách.

Paráda pro pány

Pánské střevíce ze 17.století. Není nic víc sexy než chlápek, co nosí štekle. Ludvík XIV. dokonce miloval podpatky s rudou podrážkou a všem zakazoval mít vyšší obuv, než byla ta jeho.

Lotusová obuv Aby měly čínské ženy nohy jako Popelky, deformovaly si chodidla ve známých lotosových botkách. Malé nohy byly extrémně sexy, přestože docházelo k deformaci chodidel a ženy ve stáří nemohly chodit. Výroba lotosových bot se zastavila až v roce 2009. Nyní jsou k dostání jen na zakázku. Myslím, že ty si objednávat asi ale nebudeme.

Padukas

Sandály připomínající žabky pocházejí z Indie. Původně byly zhotoveny z drahých kovů. Dokonce se

vyráběly i masochistické verze, které měly v podrážce ostré hroty, které vyvolávaly sexuální vzrušení.


Přečtěte si také