Mars na černobílé fotografii
Autor: http://www.uahirise.org/ Mars na černobílé fotografii

Bývalá pracovnice NASA promluvila. Na Marsu byli lidé už před 35 lety

lenizajicova. Publikováno: 02.12.2014
Jackie, která byla zaměstnankyní NASA, tuto informaci vypustila do světa prostřednictvím amerických médií. Věřili byste jí?

reklama

Žena se představila v americkém rádiu pod jménem Jackie a svěřila se, že pracovala pro Nasa v oddělení IT (tyto informace rádio potvrdilo). Mezi její pracovní povinnosti patřilo shromažďovat přísně tajná data. Jednoho dne, když byla v místnosti s ostatními vědci, se stala chyba a všichni začali zmatkovat. Někteří pracovníci drželi dveře a zbytek z nich se snažil rychle vypnout obrazovku. Pohotová Jackie si ale všimla, co se na obrazovnách ukázalo. Jednalo se o fotodokumentaci a nahrávky ze 70. let a na povrchu červené planety se podle ní pohybovali lidé. Jackie se svěřila, že z nahrávek bylo jasné, že se nejedná o typické kosmonauty, protože jejich skafandry se výrazně lišily. Vesmírná mise se údajně jmenovala Viking 1 a Viking 2.
V roce 1976 NASA opravdu vyslala pár týdnů po sobě dvě vesmírné rakety směr Mars. Ambiciózní projekt měl zjistit, zda se na Marsu nevyskytuje život. O komsmonautech nebyla nikdy řeč. Pokud Jackie tvrdí pravdu, proč NASA zatajila jejich přítomnost, a co všechno ještě nevíme?

Mars neboli červená planeta je čtvrtá planeta sluneční soustavy. Povrch Marsu je velmi různorodý. Jižní polokoule s víceméně hornatou krajinou je pokryta krátery, na severní polokouli jsou pláně zalité lávou. Obecně je povrch Marsu pokryt skalnatými a nebo kamenitými útvary, které jsou místy překryty prachem. Na Marsu jsou výrazné teplotní rozdíly. Nejblíže naší planetě byl v roce 2003, kdy se objevil 55 757 mil. km daleko.

Mohlo by vás zajímat:

Vrátí se posádka zpět na Zem?

Mise na Mars: jak je to doopravdy?


Astronautka na Marsu

Bude Mars planeta žen? Asi tam poletí jen něžné pohlaví!


Společně si i jen tak lenoší

Pes, nebo kočka? Nuda… Alia má za domácího mazlíčka lenochoda Daisy!


Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Soukromý život evropských savců: Venkovská a městská liška


reklama