reklama

reklama

Mars na černobílé fotografii
Autor: http://www.uahirise.org/ Mars na černobílé fotografii

Bývalá pracovnice NASA promluvila. Na Marsu byli lidé už před 35 lety

lenizajicova. Publikováno: 02.12.2014
Jackie, která byla zaměstnankyní NASA, tuto informaci vypustila do světa prostřednictvím amerických médií. Věřili byste jí?

reklama

Žena se představila v americkém rádiu pod jménem Jackie a svěřila se, že pracovala pro Nasa v oddělení IT (tyto informace rádio potvrdilo). Mezi její pracovní povinnosti patřilo shromažďovat přísně tajná data. Jednoho dne, když byla v místnosti s ostatními vědci, se stala chyba a všichni začali zmatkovat. Někteří pracovníci drželi dveře a zbytek z nich se snažil rychle vypnout obrazovku. Pohotová Jackie si ale všimla, co se na obrazovnách ukázalo. Jednalo se o fotodokumentaci a nahrávky ze 70. let a na povrchu červené planety se podle ní pohybovali lidé. Jackie se svěřila, že z nahrávek bylo jasné, že se nejedná o typické kosmonauty, protože jejich skafandry se výrazně lišily. Vesmírná mise se údajně jmenovala Viking 1 a Viking 2.
V roce 1976 NASA opravdu vyslala pár týdnů po sobě dvě vesmírné rakety směr Mars. Ambiciózní projekt měl zjistit, zda se na Marsu nevyskytuje život. O komsmonautech nebyla nikdy řeč. Pokud Jackie tvrdí pravdu, proč NASA zatajila jejich přítomnost, a co všechno ještě nevíme?

Mars neboli červená planeta je čtvrtá planeta sluneční soustavy. Povrch Marsu je velmi různorodý. Jižní polokoule s víceméně hornatou krajinou je pokryta krátery, na severní polokouli jsou pláně zalité lávou. Obecně je povrch Marsu pokryt skalnatými a nebo kamenitými útvary, které jsou místy překryty prachem. Na Marsu jsou výrazné teplotní rozdíly. Nejblíže naší planetě byl v roce 2003, kdy se objevil 55 757 mil. km daleko.

Mohlo by vás zajímat:

Vrátí se posádka zpět na Zem?

Mise na Mars: jak je to doopravdy?


Astronautka na Marsu

Bude Mars planeta žen? Asi tam poletí jen něžné pohlaví!


Společně si i jen tak lenoší

Pes, nebo kočka? Nuda… Alia má za domácího mazlíčka lenochoda Daisy!


Soukromý život evropských savců: Venkovská a městská liška


reklama