Extrém

13. července 2016 11:26

redakce Prima Lajk

Bývalý koncentrační tábor zakázal lovení Pokémonů. Důvod je hodně drsný

Myslíte si, že nový herní fenomén můžete hrát fakt všude? Na některých místech byste to ovšem rozhodně zkoušet neměli.

Mobilní hra Pokémon GO nutí jejich hráče i ty největší pecivály konečně vylézt ven a lovit pomocí mobilní kamery slavné potvůrky prakticky kdekoliv. Jsou ale místa, kde je chytání Pikacha či dalších Pokémonů krajně nevhodné. Jen si to zarytí a necitelní hráči bohužel příliš neuvědomují. To je především případ Muzea holocaustu v americkém Washingtonu, které v posledních dnech zažívá doslova nálet mobilních hráčů.

Jenže ty místo vzdělávání o historii zde zajímá pouze chycení co největšího množství Pokémonů. Situaci nepomáhá ani fakt, že právě v muzeu je umístěn takzvaný PokéStop, v němž si mohou hráči kupovat či vybírat různé virtuální pomůcky nebo lékarničky. Vedení muzea ovšem oprávněně zuří, považuje toto chování za nevhodné a prakticky zakazuje svým návštěvníkům, aby zde populární pařbu hráli.

Nejedná se však bohužel o jediné nevhodné místo, kam hráči často zavítají. Stejný problém totiž řeší i Arlingtonský národní hřbitov, kde jsou pochováni američtí veteráni a padlí vojáci, a bohužel i bývalý koncentrační tábor Auschwitz. Také zde považují chytání Pokémonů za neuctivé a prosí všechny návštěvníky, aby se lovení příšerek na těchto místech vyvarovali. Vedení všech těchto památných míst pak kontaktovalo tvůrce hry s prosbou, aby byly tyto lokace ze hry vyloučeny. Někde by se zkrátka Pokémoni lovit neměli a doufejme, že podobných neuctivých hráčů bude spíše ubývat. Co si o této mánii myslíte vy?


Přečtěte si také