Extrém

29. dubna 2015 12:37

Lucie Průchová

Bývalý nejtlustší muž světa se chystá na operaci, při které mu odoperují 45 kg přebytečné kůže!

Paul Mason (54), z Ipswiche, hrabství Suffolk v Anglii, se připravuje na cestu do Spojených států, kde podstoupí operaci, při které mu bude odstraněna přebytečná kůže o hmotnosti neuvěřitelných čtyřiceti pěti kilogramů.

Před pěti lety ještě vážil neskutečných 444 kg a byl dokonce uveden v Guinessově knize rekordů jako nejtlustší muž světa. V té době se ale rozhodl pro radikální životní změnu, když podstoupil zákrok, při kterém mu byl udělán žaludeční bypass.

Nyní váží o 300 kilogramů méně, ale na těle mu zůstalo veliké množství visící kůže, která se musí odstranit operativně. Lékaři ho ale odmítli znovu operovat a požadují, aby si tuto váhu udržel několik let. Mason by se rád dostal na váhu 107 kilogramů, ale bez operativního zákroku to prý není snadné.

Dokonce pózoval nahý ve snaze dostat od zdravotní pojišťovny prostředky na plastickou operaci. Ta mu ale odmítla peníze poskytnout. Jeho první operace, podvázání žaludku je totiž vyšla na v přepočtu více než půl milionu korun.

"Sdělili mi, že musím mít alespoň dva roky před operací "stabilní váhu". Jinak prý nemám nárok. Tak dlouho ale čekat nemůžu," prozradil Paul, kterému visící kůže brání v pohybu a v záhybech se mu dělají bolestivé vředy.

Jeho příběh se šířil přes média po celém světě a byl spatřen i plastickou lékařkou z nemocnice Lenox Hill v New Yorku, Dr. Jennifer Capla.

Rozhodla se ho vyhledat a dala mu nejkrásnější dárek na světě: naději na lepší život. Sdělila mu, že když se mu povede dostat do Spojených států, provede jeho operaci zdarma.

Dodala: „Vzpomínám si na něj, když jsem ho navštívila, na to, jak se přede mnou objevil muž na kolečkovém křesle, který nemohl vůbec chodit.“

„Bylo pro mě velice smutné, že po tom, co prošel touto dlouhou cestou, nemůže pokračovat. Dostal se do uzavřeného kruhu, nemohl dělat základní věci, a nikdo mu nechtěl pomoct."

Po dlouhém několikaměsíčním čekání mu jeho zdravotní vízum bylo konečně uděleno a pan Mason odletěl do Orange nedaleko Bostonu i se svou snoubenkou Rebeccou Mountain.

Operace proběhne během několika dní. Dr. Capla si pozvala na pomoc velký tým lékařů, včetně chirurgů z několika dalších zemí.

Mason se nechal slyšet, že se nemůže dočkat, až bude zase normálně žít.

„Budu šťastný, až půjdu se psem na procházku, dostanu se znovu mezi lidi, začnu si hledat práci. Prostě se nemůžu dočkat, až začnu žít jako normální člověk.“

Sdílejte článek

Přečtěte si také