Extrém

29. listopadu 2014 23:50

Ondra Těšínský

Český slavík 2014 – žádné překvápko, jen pár trapasů

Nejnablýskanější galavečer roku byl nejen vzhledem k výsledkům ankety dost velká nuda, i když pár výjimečných okamžiků se v něm nakonec našlo. Vyfiltrovali jsme pro vás to nejdůležitější ze sobotního galavečera.

Dozvěděli jsme se například, že zpěvák Chinaski Michal Malátný bude za týden podruhé otcem:"Děkuju mé odvážné ženě, která příští týden přivede na svět další dceru," řekl doslova při přebírání ceny za 3. místo v kategorii Skupina roku.

Viděli jsme také nové plastiky Dagmar Havlové (předávala cenu Absolutního vítěze Karlu Gottovi), Evy Pilarové (získala po 52 letech dodatečně Slavíka, protože v roce 1962 ještě nebyla v anketě ženská kategorie) a Hany Zagorové, která už jich má tolik, že při zpěvu malinko šišlá.

Slyšeli jsme novou píseň Tráva, kterou z šumavských luk přivezla do Státní opery éterická Aneta Langerová, nebo unylou novinku Chinaski Každý ráno - kluci, měli jste radši dát veselejší Víno, ale chápeme, že by vám titulní skladba úspěšného primáckého seriálu Vinaři na Nově neprošla.

Všem spadl kámen ze srdce, že se "na bedně" mezi skupinami nakonec neumístila extremistická kapela Ortel, která se „proslavila“ hymnou pro Dělnickou stranu sociální spravedlnosti, a jejíž průnik do šestice nominovaných naznačoval možný skandál na místě i menší kulturně-společenskou kauzu následujících dní a týdnů.

Trapasem večera bylo bezesporu poděkování Objevu roku – zpěvačky Elis, která místo poděkování chtěla zazpívat v doprovodu ukulele (tos obšlehla od Ivy Pazderkové, že?) a text své "písně" musela číst z mobilu, který neuměla zapnout.

Pochválit nemůžeme ani Xindla X, který svou píseň V blbým věku (oceněnou jako Nejstreamovanější píseň na internetu) začínal v přímém přenosu nadvakrát a byl z toho tak nervózní, že text spíše oddrmolil, než zazpíval.

Naopak Lucie Bílá tentokrát po loňském diskopřešlapu zvolila vážnější polohu a v doprovodu klavíristy Petra Maláska a zazpívala skladbu Mody.

Karel Gott zas hned na začátku večera překvapil duetem s Radkem Bangou ze skupiny Gipsy.cz v písni Tak pojď se mnou, kterou Banga napsal na Gottovu novou desku S pomocí přátel. V rytmu salsy a s tanečnicemi.

A dobrý fór dal na úvod i moderátor večera Libor Bouček, který si přes sako navlékl flísovou mikinu a rýpnul si tak do režiséra Roberta Sedláčka a jeho nedávného extempore na předávání státních vyznamenání na Pražském hradě.

Škoda jen, že fór nedotáhl, když se ptal Dominika Haška, kterého po slavném vítězství v Naganu lidé vyvolávali "na Hrad", jestli by i teď řekl prezidentovi, ať u vlády zůstane.

Letošní Slavík rozhodně nebyl průšvih, ale spíš trochu nuda. Nejen hlasující, kteří už léta určují v anketě podobné výsledky, ale i organizátoři se nejspíš při svém konání řídili radou Haliny Pawlowské: S muzikantem nebo bez, hlavně děvče dobře jez :)

Výsledky ankety Český slavík 2014:

Absolutní vítěz - Karel Gott

Zpěvák roku

1. místo Karel Gott

2. místo Tomáš Klus

3. místo Richard Krajčo

Zpěvačka roku

1. místo Lucie Bílá

2. místo Lucie Vondráčková

3. místo Ewa Farna

Kapela roku

1. místo Kabát

2. místo Kryštof

3. místo Chinaski

Objev roku - Elis

Hvězda internetu - Voxel

Slavík bez hranic - No name

Nejoblíbenější píseň rádia Impuls – Michal Hrůza - Zakázané uvolnění


Přečtěte si také