Extrém

1. července 2015 16:39

Petr Cífka

Chcete vydělat 442 milionů? Udělejte to jako tahle slečna, co se vyspala se šéfem, a pak ho zažalovala!

Tato zpráva obletěla bulvární plátky po celém světě. Za sexuální obtěžování získala tato mladá žena na svém bývalém šéfovi, neuvěřitelných 442 227 846 korun.

Pětadvacetiletá bývalá modelka, Hanna Bouveng ze Švédska, žalovala svého čtyřiatřicetiletého šéfa Benjamina Weye, generálního ředitele New York Global Group. Prohlašovala, že ji tlačil do milostného vztahu a neustále ji sexuálně obtěžoval.

Wey, který je ženatý, ji údajně začal obtěžovat už v roce 2013, kdy jí přijal na pozici marketingové ředitelky. Ona ho ale ze začátku odmítala. Pronajal jí nádherný drahý byt, dával jí drahé dárky - například kabelky od Prady. Nechala se přesvědčit a dárky přijala. Šla s ním na večeři, kde se opila a muž se jí pak omámené zmocnil. Cítila se potom, podle jejích slov „špinavá a poskvrněná“, ale ve vztahu chvíli pokračovala.

„On si ale od té doby myslel, že ji vlastní,“ vypověděl její právník David Ratner nyní před soudem.

Hanna s ním ale vztah po krátké době ukončila, odmítla s ním mít sex, dala výpověď a odešla.

Wey začal psát o Hanně nepříjemné historky na svém blogu. Prohlašoval, že byla „prostitutka,“ že se „stýká s dealery kokainu.“ Dělal jí žárlivé scény, kvůli jejímu novému příteli a mailem jí psal rasistické narážky na jejího otce. Pronásledoval ji na každém kroku a vyhrožoval jí i fyzicky. Obtěžování došlo tak daleko, že chtěla dívka opustit zemi a vrátit se do Švédska. Rozhodla se jinak: podala na něj trestní stíhání, které skončilo u soudu.

Bouveng vysoudila osmnáct milionů dolarů za sexuální obtěžování, pomluvy a výhrůžky. Porota však zamítla její tvrzení o sexuálním zneužívání, které její žaloba obsahovala. Původní částka, kterou požadovala, byla 850 milionů dolarů.

„Jsem tak šťastná, a tak moc se mi ulevilo. Prožila jsem toho hodně a moc jsem toho vydržela. Více než rok jsem byla zneužívána a ponižována., řekla žena novinářům před budovou soudu.

Wey řekl: „Samozřejmě, že jsem rozsudkem zklamaný a plánuji pokračování - rázně se odvolám.“

Sdílejte článek

Přečtěte si také