Extrém

6. března 2015 14:50

Lucie Průchová

Chlapec s obřím nádorem v obličeji… Opravdové lidské neštěstí

Aditya Mishra (7) je slepý na jedno oko a v obličeji mu roste obrovský nádor. Lidé se ho straní, a dokonce má zákaz chodit do školy, protože se ho ostatní děti bojí. Jeho obličej vypadá velice odpudivě, kvůli nádoru má jednu půlku tváře dvakrát větší než druhou a v postiženém místě mu černá kůže.

Dítě se narodilo zdravé, ale krátce po jeho narození si matka Neetu a otec Niraj Mishra všimli, že pravé oko jejich syna je o něco větší než levé. Postupem času rozšiřující se nádor zcela zdeformoval jeho rysy v obličeji.

Neetu vysvětluje: "Bezmocně jsme přihlíželi, jak se jeho stav zhoršuje. Jeho oči byly nesouměrné, pravé oční víčko začalo nepřiměřeně růst.

Chlapec nemá žádné kamarády, naopak je často vystaven jejich posměchu. Pokřikují na něj "duch" nebo "opice". Ostatní se ho bojí a vyhýbají se mu.

Jeho matka Neetu Mishra žije s bolestí, když vidí své dítě, jak neskutečně trpí. Trápí ji, že je chlapec tak izolovaný od okolního světa.

Řekla: "Syn je občas velmi smutný. Když si chce jít ven hrát s ostatními dětmi, ony dostanou strach a utečou."

"Největší obavy mám však z toho, co budeme dělat, když jeho nádor obličeje dále poroste, nebo to prostě praskne? Co budeme dělat?

"Velmi často trpí bolestmi hlavy a stěžuje si na bolest v pravé polovině čela. Když má tyto bolesti, nejí několik dní a nechce ani pít. Jen trpí a snaží se udržet pláč."

Aditya by velice rád chodil do školy, stejně jako jeho mladší bratr, ale bylo mu řečeno, že to není vhodné, strašil by ostatní děti.

S pomocí rodiny a přátel shromaždila matka Niraj 1000 liber (38 000 Kč) a chlapec podstoupí v listopadu svou první operaci.

Bylo by potřeba ale dalších pět takových operací, aby se podařilo změnit jeho tvář. Rodina shání prostředky na lékařskou pomoc, kterou tento chlapec tak zoufale potřebuje.

Aditya z vesnice Ramnagar Sodala u Jaipuru v Indii bude potřebovat léčbu každých čtyři pět měsíců a tento proces bude trvat dva až tři roky.

-lup

Sdílejte článek
Štítky Indie bolest rakovina obličej nádor Džajpur Aditya Mishra

Přečtěte si také