Extrém

27. února 2015 17:00

karin snydrova

Chtěli ho sníst k večeři. Usekli mu hlavu, ale kuře žilo ještě několik měsíců poté, jakoby se nic nestalo.

Na farmě Clary a Lloyda Olsenových se v roce 1945 stal zázrak. Lloyd šel na dvorek pro mladého kohouta, kterého plánovali k večeři. Sekyrkou mu uťal hlavu, ale to, co se dělo potom, opravdu nikdo nečekal.

Kuře se na okamžik zastavilo, otřáslo se a pak pokračovalo ve své veselé procházce. Muž byl sice v šoku, ale jednoduše vybral k večeři jiné. Dalšího rána bylo bezhlavé kuře, později známé jako Mike, stále naživu. Lloyd začal neuvěřitelného tvora krmit obilím pomocí lékařského kapátka.

Protože farmáře zajímalo, jak mohlo kuře popravu přežít, naložil jej do svého kamionu a odjel na univerzitu do čtyřista kilometrů vzdáleného města Salt Lake City. Tamní profesoři zjistili, že sekera minula krční tepnu a vytvořená krevní sraženina zabránila zvířeti vykrvácet. Většina z mozkového kmene zůstala nepoškozena a díky tomu měl Mike možnost žít víceméně spokojený život.

Zanedlouho se o zázračným Mikeovi dozvěděla média a o několik měsíců později se vydal se svými majiteli na turné po Americe. Diváci po celé zemi toužili na vlastní oči spatřit bezhlavé kuře. Mike byl dokonce pojištěn v přepočtu na čtvrt milionu korun.

Když se však rodina vracela z jednoho vystoupení, Mikeovi uvízlo něco v jícnu a začal se dusit. Bohužel se ho nepodařilo včas zachránit.

Mike zemřel přesně 18 měsíců poté, co mu byla useknuta hlava.

-nos-

Podívejte se také na:

Sdílejte článek

Přečtěte si také