Extrém

26. listopadu 2014 11:20

Táňa Sáblíková

Co nás v budoucnosti čeká a nemine? Máme se prý na co těšit!

To, že hodně lidí věří na předpovědi budoucnosti, je jasné. Šanci vidět to jsme měli například na konci 20. století, kdy se měnil letopočet a svět vstupoval do nového milénia. O konci světa měli lidé jasno i 20. 12. 2012, a tak se modlili a různě připravovali na apokalypsu.

Která však nepřišla… Přestože to předpovídali Mayové. Tedy předpovídali, lidstvo si to jejich poselství očividně vyložilo po svém. Jak na to vlastně přišli? Datem 20. 12. 2012 totiž končil jejich kalendář, a tak se vědci domnívali, že to bude znamenat také konec pro lidstvo jako takové.

Někteří se ale v předpovídání nemýlili, nejznámějším vykladačem budoucnosti je Nostradamus, který sepsal 1141 proroctví sahajících až do roku 3797. Podle mnohých předpověděl požár v Londýně v roce 1666, Francouzskou revoluci, Napoleona (podle Nostradama první Antikrist), Adolfa Hitlera (druhý Antikrist) i obě světové války.

Vědci se domnívají, že z nedávné historie předpověděl i pád newyorských dvojčat! Je ale velmi těžké tato proroctví odhalit dopředu, i když jedno z nich se nad současným světem vznáší opravdu hodně! Nostradamus totiž předpověděl 3. světovou válku, která má prý začít kvůli náboženství! A tak když vidíme dění ve světě, zvláště pak v afrických zemích a vznik Islámského státu, musí nám zákonitě vrtat hlavou, zda se vyplnění tohoto proroctví opravdu neblíží… A hlavně Nostradamus předpovídal i příchod třetího Antikrista! Kdo to nakonec bude?

A co nás čeká dál? Časopis Popular Mechanics vytvořil 110 předpovědí budoucnosti na dalších 110 let. Víc o tom vědí naši kolegové z Prima Zoom:

Mohlo by vás zajímat:


Přečtěte si také