Extrém

2. dubna 2015 00:00

Tereza Javorová

Čtyřiadvacetiletá Američanka vážila neuvěřitelných 300 kilo. Prý ale jedla zdravě!

Američanka Amber Rachdi (24) se projedla až k neuvěřitelné váze 300 kilo. Jídlem prý zaháněla smutek a úzkost, ale podle lékařů neměla šanci žít déle než do svých 30. narozenin. Podařilo se jí sice zhubnout na polovinu své váhy, ale tvrdí, že i při tři sta kilech stále jedla zdravě!

Studentka ze státu Oregon měla problémy s váhou od malička. Ve svých pěti letech vážila tolik, co dospělá žena. Tedy asi jedenáctkrát víc, než by měla! Za dalších devatenáct let se Amber projedla až k neuvěřitelným 300 kilům. Avšak nejen její smrtelná váha je šokující. Amber tvrdí, že celou dobu jedla zdravě, jen se prostě přejídala.

To, že z mrkve a salátu přibrala tak, že se kvůli tloušce nemůže ani hýbat, jí nevěří ani její rodina. Její matka dokonce Amber řekla, pokud nezhubne, tak určitě umře. To nicméně potvrdili i lékaři. Amber se prý s takovou váhou nedožije svých 30. narozenin.

"Cítím se jako v pasti. Jsem nešťastná. Nelíbí se mi být taková a nelíbí se mi mít tuhle velikost. Někdy se cítím tak beznadějně, mám pocit, že nestojí za to žít. Možná by bylo lepší, kdybych se nikdy nenarodila." Takové myšlenky se Amber roky honily hlavou. Svou úzkost ale opět zaháněla jídlem a ocitla se tak v začarovaném kruhu.

Amber se ale pádných výhružek rodiny a lékařů zalekla. Nebyla schopná se ani hýbat a prý měla obrovské bolesti. Minulý rok na podzim se tak konečně odhodlala a podstoupila bandáž žaludku. Zhubla na polovinu své váhy, tedy asi na 150 kilo. Její přítel Rowdy ji ve shazování kil silně podporuje. Amber tak možná přežije.

Pikoška na závěr: Ve věku nad 20 let má v USA nadváhu nebo je už obézní více než 69 % mladých lidí.

SA

Sdílejte článek
Štítky váha lékař úzkost Oregon USA zdravý jídlo

Přečtěte si také