Extrém

22. dubna 2015 13:17

Lenka Zajícová

Děsivé. Albíny v Africe hlídá policie. Jsou vyvražďováni kvůli kouzlům!

Lidé, kteří se narodili s albinismem, se bojí o své životy. Narodit se s touto vadou je totiž jako narodit se s prokletím.

Pokožka postrádající jakýkoliv pigment je v Africe pozoruhodným jevem, a tak není divu, že jsou albíni vždy středem pozornosti. Bohužel podle starodávných legend jsou končetiny i orgány těchto lidí vzácným a žádaným zbožím, protože šamani je používají ke kouzlům a léčivým elixírům.

O albínech kolují zvěsti, že jsou to duchové. Jsou tedy nesmrtelní a na světě existují proto, aby všem škodili. Je tedy častým jevem, že albíni jsou hned po narození zavražděni členy rodiny. Od roku 2005 do roku 2015 bylo zavražděno již přes sto lidí s touto poruchou. Jedná se především o děti a mládež. Za tělo albína totiž dostanou překupníci na černém trhu až dva miliony korun. Lidé s poruchou pigmentu se stěhují do hlavních měst, kde hledají ochranu.

Historicky první trest za vraždu člověka trpícího albinismem padl nedávno. V roce 2009 byli odsouzeni tři muži za vraždu 14letého Matatizo Dunia. Ten byl v průběhu noci unesen ze svého domova a rozčtvrcen na kusy. Poslední případ se stal letos v březnu, kdy bylo podobným způsobem zavražděno batole.

Sdílejte článek

Přečtěte si také