Extrém

13. srpna 2015 12:03

redakce Prima Lajk

DĚSIVÉ FOTO: O nádor na žaludku se nezajímala, dokud nevážil 55 kilo! Jak to dopadlo?

Čtyřicetiletá žena z amerického státu Missouri se nezajímala o zvětšující se nádor, který se jí začal tvořit v podbřišku, až do chvíle, kdy už byl tak velký, že jí znemožňoval normální pohyb. Teď podstoupila operaci, která ji obrovské přítěže zbavila.

Doma strávila deset let, než se dostala na operační sál, kde jí nechutný nádor odstranili. Protože se lékaři se stejně přerostlým nádorem tohoto typu ještě nesetkali, trvalo, než našla chirurga, který byl ochotný do masy propletené žilami říznout.

Na operaci navíc musela jet autem přes celé Spojené státy, protože do letadla by se nevešla. Nádor dosáhl 20 procent váhy ženina obézního těla a místní lékaři si s ním nevěděli rady. Takže hledali odborníka, který by si na tukovou bombu, kterou ve zvětšování podporovala gravitace, troufl. Kdyby se nádor začal dotýkat země a žena by byla nucená tahat ho po zemi, mohl by se zanítit.

Lékaři v Kalifornii ale během jedné hodiny dokázali nádor odstranit. Začali ho odstraňovat nejprve zprava a pak zleva, až se řezy setkaly uprostřed. Bylo zapotřebí dvou doktorů, jen aby nádor mohli nadzvednout! Jenže tím neměla žena vyhráno, musela dostávat rehabilitace, aby se opět naučila chodit, protože poslední roky trávila výhradně na gauči ve svém domě a musela se o ni starat její matka. I dnes žena váží bezmála 200 kilo, ale půlmetrákového nádoru se naštěstí zbavila.

Více fotek uvidíte ve videu:

Sdílejte článek
Štítky operace lékař nádor

Přečtěte si také