Extrém

21. května 2015 12:27

Lucie Průchová

DĚSIVÉ: Mladá žena trpící anorexií UMÍRÁ! Podívejte se na srdcervoucí video, ve kterém prosí o pomoc!

Umírající sedmatřicetiletá žena prosí o pomoc na videu, které nyní lidé sdílejí po celém světě. Lékaři říkají, že je „na léčbu příliš hubená“.

Rachael Farrokh se začala potýkat s mentální anorexií před deseti lety. Ztratila totiž práci a dostala se do deprese. Došlo to až tak daleko, že začala mít poruchy příjmu potravy a dnes kvůli tomu umírá.

Nyní váží strašlivých 40 liber, což je přibližně 18 kilogramů, takže pro představu asi jako předškolní dítě ve věku pěti až šesti let. A to je váha, která pro dospělého člověka znamená, že balancuje na hraně života a smrti.

Rachael Farrokh žije v jižní Kalifornie a nyní prosí veřejnost, aby jí pomohla zachránit život.

Na videu popisuje svůj boj o život, který ohrožuje porucha příjmu potravy a vysvětluje, jak se její stav v posledních měsících velice zhoršil, přičemž se díváte na vyhublou ženu, která sotva dýchá a je tak slabá, že se v žádném případě nepostaví na nohy. Nemůže se už pohybovat.

Odhaluje, jak její manžel Ron Edmondson musel ukončit svou práci osobního trenéra, aby se stal jejím celodenním pečovatelem. S manželem se seznámili, když pracoval v posilovně, kam chodila. „Před tím, než onemocněla, to byla krásná, aktivní a zdravá žena,“ vzpomíná její manžel.

Místní nemocnice ji odmítá léčit, protože její „nebezpečně“ nízká váha pro ně znamená obrovský „závazek“, nechtějí si „vzít na triko“, že by umřela během jejich léčby.

Video začíná slovy „Potřebuji vaši pomoc. Trpím poruchou příjmu potravy. Je to velmi závažný druh anorexie. Je jen jedna nemocnice v celé zemi, kde mi mohou pomoci, ale nemám na léčbu potřebné prostředky. Potřebuji vaši pomoc,“ prosí vyzáblá žena na videu a žádá lidi, aby darovali „alespoň něco, co můžete.“

Nakonec odkazuje na stránku GoFundMe, kde je vypsaná částka, která by ji možná zachránila život – sto tisíc dolarů na financování její léčby. Doposud se vybralo cca třicet čtyři tisíc.

„Zpočátku to bylo nevinné, chtěla jsem shodit jen pár kilo a nabrat svaly,“ vzpomíná Farrokh a dodává, že náhlá ztráta zaměstnání a bolestná vzpomínka z její minulosti dovolily anorexii, aby se jí zmocnila.

Když se její porucha „vymkla kontrole“, viděla, že její hmotnost poklesla z normální váhy 125 liber (cca 57 kilogramů) na mnohem nižší hodnoty. V posledních měsících se snížila ještě více – pod 50 liber (cca 23 kilogramů).

Kvůli svému stavu měla již dříve problémy se srdcem, prodělala selhání jater a musela podstoupit krevní transfúze.

CO JE mentální anorexie?

Mentální anorexie je porucha příjmu potravy, která se vyznačuje mimořádně nízkou tělesnou hmotností a intenzivním strachem z přibírání na váze. Postižení mají obvykle zkreslené vnímání svých těl. Mohou buď omezit množství jídla, které jedí, nebo kontrolovat množství kalorií, které konzumují, a končí to zvracením po jídle. Také se většinou pokoušejí zhubnout tím, že se trýzní nadměrným cvičením.

Symptomy zahrnují extrémní úbytek hmotnosti, abnormální krevní obraz, únavu, nespavost, závratě, slabé křehké vlasy, které vypadávají, ztrátu menstruace (u žen) a suchou kůže – to jsou příznaky této závažné nemoci.

Její milující manžel napsal na stránky GoFundMe: „Moje krásná žena, se kterou jsem prožil krásných deset let, umírá. Má před sebou poslední dny, pokud nebudeme jednat! Nyní totiž bojuje s nemocí, která má nejvyšší úmrtnost ze všech psychických poruch. Pomozte nám, prosím.“

Šokující video této na smrt nemocné ženy:


Přečtěte si také