Extrém

9. srpna 2015 15:21

Lenka Zajícová

Děsivé. Podívejte se, jak skončily Asiatky, které vycestovaly za prací do zahraničí

Novinářka Karen Emmons několik let dokumentovala osudy žen, které se ocitly v otroctví. Celkem se v průběhu svého projektu setkala s osudy 25 žen.

Všechny měly psychické problémy, některé z nich však byly i zmrzačeny. Emmons svým projektem chtěla udeřit na problematiku, před kterou často společnost zavírá oči. Emmons pracovala po boku známého fotografa Steva McCurryho. Oba společně mapovali osudy žen, které vycestovaly za hranice své domoviny, aby zajistily finanční prostředky pro sebe a své rodiny. V mnohým případech s nimi bylo zacházeno jako s otrokyněmi. Jejich zaměstnavatelé je fyzicky napadali, znásilňovali a mrzačili. Sumasri je jednou z žen, kterou napadla zaměstnavatelka. Sumasri právě utírala podlahu, když k ní přistoupila majitelka domu a vylila na ni vařící vodu. Bála se, že by ji její manžel mohl se Sumasri podvést. Nyní žije Sumasri ve své rodné vesnici, její sousedé však tvrdí, že je psychicky narušena a izoluje se od světa.

Sritak byla pravidelně mlácena, zaměstnavatel nahřál horkou vidličku na plotně a následně ji přitiskl na její pokožku. Jednou, když se domníval, že ukradla jídlo z kuchyně, sáhl po vývaru, který se vařil na plotně a vylil ho na ni. Nyní má popáleniny na 60 % těla.

Anis čekalo děsivé seznámení s realitou pět dní poté, co dorazila do domu svého zaměstnavatele. Ihned jí byl odebrán cestovní pas a za banální prohřešek jí paní domu uřízla prsty. Díky ostatním zaměstnancům se jí podařilo utéct.

Sdílejte článek

Přečtěte si také