Extrém

2. června 2015 13:09

Lenka Zajícová

DĚSIVÉ: Tyto obrazy doma nechcete! Mají na svědomí desítky záhadných úmrtí!

Přemýšleli jste někdy o původu věcí, které máte doma? Víte, odkud jsou a kdo byl původním majitelem? Nepřinesli jste si domů nějakou zatoulanou duši prosící o odpuštění nebo popřípadě démona, který vás chce zavraždit? Podívejte se s námi na tři malby, které doma rozhodně mít nechcete.

Sir Edwin Landseer a jeho malba Muž navrhuje, Bůh zavrhuje

Kresba znázorňuje cestu Johna Franklina po Kanadě, která skončila tragicky. Lidé dlouho věřili tomu, že posádka byla napadena ledními medvědy. Bohužel později vyšlo najevo, že se členové navzájem vyvraždili a pojídali, když byli šílení hladem.

Malba visí v prostorách Londýnské univerzity. Když v učebně, kde se dílo nachází, probíhá seminář, obraz je vždy zakrytý plátnem. Důvod? Velice dobrý. Když byla univerzita poprvé otevřena, nejmenovaná studentka propadla při pohledu na toto dílo depresím a ještě když seděla v lavici, se ubodala nůžkami.

Bill Stoneham a jeho dílo Ruce ho nenechají na pokoji

Slavný obraz se vepsal do povědomí široké veřejnosti poté, co ho jeho majitelka chtěla prodat v internetové aukci na E-bay. Její malou dceru prý pronásledovaly každý večer halucinace, kde chlapec prosil o pomoc a snažil se uniknout ďáblem posedlé panence. Aukce vyvolala velký rozruch. Malba byla vytvořena podle snímku samotného autora, který byl jako novorozenec odložen v dětském domově.

Giovanni Bragolin a obraz Plačící chlapec

Tento španělský umělec se proslavil tím, že zobrazoval děti ze sirotčinců. Jeho neslavnější dílo Plačící chlapec je již od samého počátku doprovázeno tragédií. Malý hoch totiž zemřel krátce poté, co ho Bragolin namaloval. Zemřel ve své postýlce, když dětský domov zasáhl požár. Od té doby malbu doprovází jedna katastrofa za druhou. V Británii je totiž zdokumentováno již přes padesát požárů v domech, kde visela kopie této malby. Nejbizarnější na tom všem je fakt, že obraz vždy zůstal zcela neponičen.

Sdílejte článek
Štítky Velká Británie požár Kanada aukce obraz dětský domov dílo malba John Franklin Londýnská univerzita univerzita Edwin Landseer Giovanni Bragolin Bill Stoneham

Přečtěte si také