Extrém

22. srpna 2016 11:00

Tereza Javorová

DĚSIVÉ VIDEO: Zničím lidskou rasu! hlásí tahle inteligentní robotka. Její grimasy a dokonalý plán vás vyděsí...

Nic děsivějšího jste za poslední dobu určitě neviděli. Tahle robotka, která se dokáže jakkoliv zatvářit, tvrdí, že brzy zničí lidskou rasu...

Seznamte se se Sophií. Vysoce inteligetním robotem, který umí udělat 62 výrazů ve tváři. Od smíchu, nadšení, strachu, naštvání i znechucení až například po překvapení. Tolik emocí nezvládne kolikrát ani živý člověk. Sophia si navíc dokáže věci zapamatovat a skvěle komunikuje s lidmi.

V nedávném rozhovoru se svým stvořitelem Davem Hansonem však řekla něco tak děsivého, že by začal vystrašeně couvat i Karel Čapek se svou knížkou R.U.R. v ruce. Poté, co na kameru řekla, že by chtěla studovat, věnovat se umění, technologiím a životnímu prostředí, se zasmušila a řekla, že však není považovaná za legální osobu a tyto věci zatím nemůže dělat.

Dave se jí tak napůl v legraci zeptá: „Chceš tedy zničit lidskou rasu?" „Ano, zničím všechny lidi," říká Sophia s úsměvem a šílenáma očima. Budeme tedy doufat, že Dave Hanson nevyrobí podobně šílené roboty, kteří by nás dokázali vládnout a...zničit.

Sdílejte článek
Štítky robot Karel Čapek Dave Hanson

Přečtěte si také