Extrém

18. března 2015 11:27

Tereza Javorová

DĚSIVÝ PŘÍBĚH: Slyšela jsem, jak mě lékaři chtějí odpojit od přístrojů!

Jenny Bone přežila vlastní smrt. Kvůli nervovému onemocnění zůstala paralyzovaná na lůžku a lékaři se domnívali, že její mozek je už odumřelý. Rodinu tak požádali, zda mohou Jenny odpojit od přístrojů. Vyděšená Jenny ale byla při vědomí a mohla slyšet každé jejich slovo! Jen díky manželovi přežila.

Čtyřicetiletá Jenny Bone upadla do kritického stavu, když onemocněla vzácným Guillain-Barre syndromem. Ten postihuje celý nervový systém a Jenny ochrnula tak, že vypadala jako v bezvědomí. Její tělo nereagovalo na žádné testy a mozek neprojevoval aktivitu. Jenny ale stále byla při vědomí!

Kvůli tracheostomii nemohla mluvit ani se hýbat, ale velice zřetelně slyšela, jak se lékaři ptají jejího manžela Johna, jestli ji mohou odpojit od přístrojů. A bezmocně čekala, zda manžel vysloví verdikt smrti.

I přes manipulaci lékařů, kteří Johnovi tvrdili, že jeho manželka zůstane do konce života paralyzovaná a při životě udržovaná jen přístroji, se John do definitivního rozhodnutí nenechal natlačit. Pro svoji manželku požádal o trochu více času a dobře udělal. Matka 5letého syna Davida se začala uzdravovat.

"Popravdě mě překvapilo, jak se John rozhodnul, protože jako většina párů jsme už dřívě měli rozhovor o tom, co bychom v takovém případě udělali. A já jsem řekla, že bych chtěla, aby mě odpojil," uvedla posléze Jenny.

Po svém udravení se vrátila do práce a uspořádala 5kilometrový charitativní běh. Říká, že i přes velké bolesti, které při své nemoci prožívala, byla stejně nejhorší ta bezmoc, když nemohla lékařům říct, že vše slyší a že je stále naživu. Podle statistik ročně ve Velké Británii onemocní Guillain-Barrého syndromem okolo 1500, ale více než 80 % se z něj brzy uzdraví.

SA

Sdílejte článek
Štítky Velká Británie lékař vědomí manželé syndrom přístroje

Přečtěte si také