Extrém

14. ledna 2015 19:21

redakce Prima Lajk

Díky za bezpečnostní pásy (Dráždivá FOTOGALERIE, která chlapům nedá spát)

Když si některé holky zapnou bezpečnostní pás, může to řidiče dost rozptylovat! Ve FOTOGALERII najdete důkazy. Přidali jsme i další fotky jako potvrzení, že podobný sexy efekt nevzniká jen v autě, ale klidně na ulici. Stačí kabelka a výstřih:-)

Mimochodem, historie používání bezpečnostních pásů je zajímavá:

Jako pravděpodobně první přišel s myšlenkou bezpečnostního pásu už v 19. století všestranný vědec a vynálezce George Cayley (1773 – 1857). V roce 1913 byl bezpečnostní pás poprvé použit v letectví, všeobecně se zde rozšířil ve 30. letech.

Už v roce 1903 vynalezl Louis Renault pětibodový bezpečnostní pás, z kterého automobilka Volvo vyvinula pás tříbodový.

V roce 1948 byl bezpečnostní pás ve výbavě modelu Tucker Sedan. V roce 1956 zdokonalili bezpečnostní pás bratři Kenneth Ligon a Bob Ligon pro účely používání v autech (patent použila automobilka Ford). V roce 1959 zahrnula bezpečnostní pásy do standardní výbavy automobilka Volvo. První země, která určila bezpečnostní pás za povinnou součást výbavy automobilů, byla Austrálie.

V nás byla 1. ledna 1967 zavedena povinnost používat bezpečnostní pásy na předních sedadlech aut vybavených povinně bezpečnostními pásy při jízdách mimo obec. Od 1. ledna 1976 tato povinnost rozšířena na všechna sedadla povinně vybavená bezpečnostními pásy, od 1. ledna 1990 musí být pásy používány i v obcích. Odpovědnost za upoutání spolucestujících přešla i v případě osobních vozů z řidiče na jednotlivé cestující. (zdroj Wikipedie, redakčně kráceno)

Sdílejte článek

Přečtěte si také