Dítě se narodilo “bez mozku“. Když mu lékaři udělali po 3 letech vyšetření, nevěřili vlastním očím!

Tohle opravdu nikdo nečekal!

Čtyřletý Noah Wall z Velké Británie je tak trochu zázrakem medicíny. Dítě se totiž podívalo na svět s několika vrozenými vadami způsobené tvz. hydrocephalusem. Jedná se o patologický stav, kdy dochází k hromadění mozkomíšního moku. Noah měl kvůli tomu abnormálně velkou hlavu a praktický žádný mozek.

Lékaři už jeho maminku Shelly před narozením varovali před všemi riziky včetně možné smrti i faktu, že dítě má má kvůli malému mozku minimální šanci na normální život. Ona se ovšem vytouženého děťátka nechtěla vzdát. Když pak doktoři udělali Noahovi po třech letech klasická vyšetření, nestačili se divit.

Zjistili totiž, že jeho mozek i navzdory všem předpokladům roste! Nyní, v jeho čtyřech letech, pak dosáhl už prakticky stejné velikosti, jako u ostatních dětí jeho věku. Kvůli zdravotním komplikacím se sice mluvit naučil o něco později, ani to ovšem odborníci kvůli jeho stavu nikdy nečekali. Noah tak má i přes řadu nemocí nakonec mozek běžného dítěte a i přes černé scénáře nakonec chodí i do mateřské školy. Jeho osud teď obletěl celý svět a podivují se mu lékaři z celého světa. Takové zázračné zlepšení se totiž děje jen v minimu případech.

Sdílejte článek

Přečtěte si také