Extrém

16. srpna 2015 08:00

Lenka Zajícová

Dívka s Downovým syndromem se stala topmodelkou! Je éra andílků Victoria´s Secret u konce?

Nedávno jsme vás informovali o Madeline Stuart (18) z Austrálie, která toužila stát se modelkou. Na cestě za svým snem nejprve zhubla 20 kg a následně začala posílat své snímky do modelingových agentur. Všichni se jí dlouho jen vysmívali, nyní všem vytřela zrak!

Zvrat nastal, když se o dívce zmínila australská televize, poté se přidala i další zahraniční média. Madeline se tak stala známou po celém světě a modelingové nabídky se jen hrnuly.

Dívka se už objevila v několika módních magazínech jako je Flair, Cosmopolitan nebo Vogue. Nyní dokonce oznámila, že byla pozvána, aby se zúčastnila jako modelka newyorského týdne módy. To je snem každé modelky. Madeline se projde po mole na přehlídce, která se každoročně koná ve prospěch nadace Christophera Reevea, amerického herce, který se proslavil rolí Supermana.

*Downův syndrom je nejobvyklejší vrozená chromozomální anomálie. Jedná se o čistě náhodný jev, za jedinou prokázanou souvislost zvyšující pravděpodobnost jeho výskytu se považuje věk rodičů – matky nad 35 let a otce nad 50 let.


Přečtěte si také