Extrém

4. června 2015 13:43

Lucie Průchová

Dlouhý, Široký a Bystrozraký: Ne, to není pohádka, to jsou světové rekordy!

Naše těla jsou nevyzpytatelná, každý máme nějakou tu chybičku, něco asymetrického, něco, čím se lišíme od jiných lidí. Někteří z nás jsou na tom ale ještě „líp“, mají takové abnormality, že se s nimi dostali až do Guinessovy knihy rekordů. No, upřímně, ani jim nezávidíme, co vy?

Podívejte se na těchto 9 neuvěřitelných lidí, se kterými si matka příroda trošku pohrála:

1. Muž s největší pusou

Francisco Domingos Joaquin z Angoly má ústa měřící téměř sedm palců. Jsou dost velká na to, aby se do nich vešla třeba plechovka Coca-Coly.

2. Největší přírodní prsa

Této ženě narostla prsa do gigantických rozměrů! Jsou čistě přírodní a podprsenku si paní může spíchnout z malých stanů. Ne, tohle už není sexy, co myslíte? A dokážete si představit tu bolest zad? Tahat se s tím každý den?! Annie Tatas prý začala prsa růst, když jí bylo asi 9 let. Ve třetí třídě nosila podprsenku vyrobenou pro dospělé ženy – a teď?

3. Nejdelší ženské nohy

Světlana Pankratova z Ruska má nohy dlouhé metr třicet. I když je to asi hezké, vždyť mužům se líbí u žen dlouhé nohy, dokážete si představit to holení? Aby si na to vzala půl dne volna!

4. Nejdelší nos

Nos, který měří devět centimetrů od kořene ke špičce, vyrostl na obličeji muže z Turecka, jmenuje se Mehmet Ozyurek. Zajímalo by nás, jestli s velkým nosem přichází i lepší čich. To musí být v některých případech chuťovka, chudák chlap!

5. Elastická kůže

Jedná se o vzácné onemocnění zvané Ehlersův-Danlosův syndrom (EDS), kterým trpí i Garry Turner z Velké Británie. Proslavil se tím, že svou kůži natáhne šestnáct centimetrů od těla. Porucha postihuje kolagen jeho kůže, který je zodpovědný za pružnost, takže ji má volnou a může si ji natahovat jako žvýkačku. Ale bublinu z ní asi neudělá :-)

6. Nejchlupatější teenager

Před pěti lety se Supatra Sasuphan z Thajska přihlásila hrdě o své místo v Guinessově knize rekordů pro svou chlupatou tvář. I když to určitě není jednoduché, když si vás lidé pletou s Yettim, ona je na svou podobu hrdá. Mohla by se holit, ale prý je spokojená, a jestli se to někomu nelíbí, má pro něj vzkaz: „Každý ať se stará sám o sebe!“

7. Nejdelší nehty na ženských rukou

Pozor, aby se vám neudělalo špatně, je to opravdu nechutné: Nehty Christine Walton narostly do délky sedm a půl metrů. Nestříhá si je od roku 1990 a je zapsána v Guinessově knize rekordů. Také vás napadlo, jak to dělá na toaletě?!

8. Nejširší ženský jazyk

Měří na šířku 7,5 centimetrů a patří Emily Schlenker. Jen tak pro zajímavost, zůstalo to v rodině, otec je rekordmanem pro nejširší mužský jazyk. Jeho jazyk má asi 7,7 cm. Genetika to vzala do svých rukou.

9. Nejvykulenější oční bulvy

Když dojde na valení očí, přijde na řadu Kim Goodman, ten je v tomto ohledu nejtalentovanější. Jeho bulvy jsou schopny vycestovat z očních důlků až dva centimetry. Neuvěřitelně nechutné! Ble, ble, bleeeeeeeeeee!

-lup


Přečtěte si také