Extrém

5. srpna 2016 16:03

Tereza Javorová

DOJÁK: Voják se obětoval pro kamaráda a skočil pod granát. Roztrhalo mu to tvář a málem zemřel. Jak vypadá dnes?

Neskutečně statečný muž!

Psal se rok 2010, když William Kyle Carpenter nastoupil ve svých 21 letech do americké armády, a jel bojovat do Afghánistánu. Jenže při jednom z bojů se jeho jednotka dostala do vážného nebezpečí a nepřátelé začali po vojácích házet granáty. V té chvíli se Kylovi změnil život. Granát totiž letěl přímo na jeho kolegu a Kyle se rozhodl pro některé k nepochopitelnému činu. Skočil přímo pod granát, aby zachránil kolegovi život.

Všichni si mysleli, že musí být na místě mrtvý. Kyle ale překvapivě přežil. Explozí však urpěl velmi závažná zranění. Zlomily se mu kosti ve tváři, praskla mu lebka, přišel o pravé oko i o část čelisti. O nesčetných zlomeninách a ránách na jeho těle ani nemluvě. Lékařům trvalo několik měsíců, než Kyla dali dohromady, ale i tak se obávali, že muž iž nebude nikdy moct mluvit.

Kyle však nepřestal bojovat. Po malých krůčcích dělal velké pokroky. Od prezidenta Baracka Obamy pak dostal vzácné vyznamenenání, které v součastnosti má pouze 8 žijících lidí na planetě. Jak vypadá dnes? Zranění jsou na něm sice znát, ale na to, jak byla vážná, vypadá stále jako statečný muž! Podívejte se do galerie:

Sdílejte článek
Štítky zranění Afghánistán Barack Obama Armáda Spojených států amerických Kyle Carpenter

Přečtěte si také