Extrém

9. srpna 2015 10:49

Lenka Zajícová

Doják! Zoufalý muž žijící na ulici si z posledních peněz vsadil v loterii. Vyhrál. Že neuhodnete, co udělal s pěnezi?!

Maďar bez domova vyhrál pohádkovou výhru. Místo toho, aby si peníze užíval, splatil své dluhy a rozhodl se pomáhat charitě.

László Andraschek z Maďarska se dostal do tíživé finanční situace poté, co si vzal velice nevýhodný úvěr. Jelikož nestačil splácet půjčku, došlo na exekuci a Andraschek ztratil střechu nad hlavou. Na ulici pak propadl alkoholu. Přestože se snažil postavit zpět na nohy, nešlo to. Dluhy nebyly řádně splaceny a peníze, které by si vydělal na brigádě by automaticky propadly ve prospěch společnosti, která mu úvěr poskytla. 

Za vyžebrané peníze tedy Andraschek jednou týdně sázel v loterii. Měl uhodnout šest čísel, pět vsadil, ale poslední číslo nevěděl. Řekl prodavačce, ať tam dát třeba 24. A právě toto dvojčíslí bylo jeho vstupenkou do nového života. Vyhrál totiž bezmála 60 milionů korun. Nejdřív splatil svůj dluh, následně velkou částku daroval na konto neziskové organizace, která stará o lidi bez domova. Co bude s penězi dělat dál? “Chci postavit azylový dům pro ženy, které jsou obětmi domácího násilí,“ řekl skromně Maďar.

Sdílejte článek

Přečtěte si také