Dojemné! Jaká byla poslední slova ruského Ramba, který se obětoval kvůli zničení teroristů?

Příběh statečného vojáka Alexandra Prohorenka dojal před pár dny celý svět. Jaké byly jeho poslední myšlenky před obětavým činem?

O kroku mladého ruského vojáka jste, minimálně u nás, už četli. Mladík, jenž si vysloužil přezdívku ruský Rambo, se během samostatné operace v Sýrii ocitl v obklíčení vojáků z ISIS a neměl kudy utéct. Alexandr, na něhož doma čekala těhotná manželka, se ovšem nechtěl vzdát a rozhodl se místo toho obětovat tím, že na své souřadnice nechal navést letecký útok. Nezemřel tak pouze on, ale i skupinka nebezpečných teroristů. Jeho čin sklízí nadšené a dojemné reakce po celém světě. Nyní navíc příslušné úřady zveřejnily jeho poslední slova, která údajně řekl do vysílačky. A pověst o jeho velké statečnosti a obětavosti tím nabírá na síle.

Zatímco jeho velitel žádal, aby se snažil dostat do bezpečí, on mu na to odpověděl následující. „Jsem obklíčen. Nechci, aby mě zajmuli. Proveďte letecký útok, jinak se budou snažit zesměšnit mě i moji uniformu,“ řekl voják ve svých posledních chvílích. „Chci umřít důstojně a vzít sebou všechny ty parchanty. Proveďte útok, to je mé poslední přání. Zemřu tak, jako tak. Řekněte mé manželce a zemi, že je miluji, a že jsem byl statečný až do poslední chvíle,“ pokračoval Alexandr. Na závěr ještě dodal, aby se postarali o jeho rodinu a pomstili jeho smrt.

Dá se samozřejmě spekulovat, zda se opravdu jedná o jeho poslední slova, nebo si je úřady, mimo jiné kvůli mediální atraktivitě, malinko přikrášlili. Vzhledem k jeho činu však doufáme, že jde o pravdu a přirovnání k Rambovi je tak v tomto případě opravdu na místě.


Přečtěte si také