Extrém

10. března 2016 11:33

Petr Cífka

Dojemné! Pes zachránil život klukovi s cukrovkou těsně před smrtí!

Důkaz toho, že zvířata mají v sobě mnohdy více lásky a péče, než samotní lidé.

Další z neuvěřitelných případů nehynoucí zvířecí obětavosti předvedl černý labrador s výmluvným jménem Jedi. Ten žije v rodině se sedmiletým chlapcem Lukem, jenž trpí cukrovkou a pejsek byl ve svých štěněčích letech vycvičen k tomu, aby u dítěte rozpoznal klesající hladinu cukru v krvi. Dítě a pejsek si k sobě navíc vytvořili velmi silné pouto. A právě díky tomu nyní Lukovi doslova zachránil život.

K alarmující situaci došlo v noci, kdy celá rodina včetně malé kluka spala. Právě ve spánku mu ovšem začal cukr v těle rapidně klesat. Jedi se ihned probudil a začal jednat. Šel vzbudit spící maminku a dovlekl ji k trpícímu spícímu dítěti. Pes dokonce matce přinesl potřebný přístroj na rozpoznání nízké hladiny cukru a další věci nutné na záchranu.

Zděšená maminka pak zjistila, že synův stav byl kritický a nebýt pejskovi rychlé reakce, mohlo během několika minut dojít k nejhoršímu. S dojemným příběhem se proto ihned pochlubila na Facebooku a pes se nyní stal hrdinou internetu. Jedi dokáže být zkrátka hrdinou všude, nejen ve filmových Star Wars.

Sdílejte článek

Přečtěte si také