Extrém

3. května 2015 14:36

Lucie Průchová

DOJEMNÝ PŘÍBĚH: Čtyřměsíční miminko bylo zasypáno 22 hodin v sutinách! Našli ho a žije!

Jak všichni dobře víte, v Nepálu se stala strašlivá tragédie. Zemětřesení zde způsobilo nevýslovnou zkázu. Zničena jsou města, vesnice a lidé, kteří přežili, přišli úplně o všechno, trpí hlady a žízní a co je na tom nejhorší, počet obětí stále roste.

V této oblasti pomáhají jak profesionálové, tak dobrovolníci, kterým příběh tohoto čtyřměsíčního chlapečka dal naději, že jejich práce není tak úplně zbytečná, že je ještě naděje na záchranu a že zázraky se opravdu dějí.

Nepálští vojáci pracovali nepřetržitě až do půlnoci, aby prohledali všechny trosky domu jeho rodiny, a i když za celou tu dobu nic nenašli, slíbili, že se další den vrátí a budou pokračovat. Jeho otec, Shyam Awal, se už málem vzdal naděje. Ruce měl do krve rozdrásané a padal únavou, když společně s vojáky odklízel sutiny domu. Pak přišlo něco, na co nikdy nezapomene, na chvíli se mu zastavilo srdce – uslyšel synkův pláč.

Chlapeček je až na pár modřin a škrábanců v pořádku a shledal se se svou maminkou, která tuto katastrofu také přežila a je teď určitě ta nejšťastnější matka na světě!

Sdílejte článek

Přečtěte si také