Extrém

26. února 2016 11:01

Petr Cífka

Facebook čelí obvinění z rasismu! Reakce Marka Zuckerberga je ale naprosto trefná...

Už jsme si tak nějak zvykli, že na Facebooku lidé bez obalu vyjadřují své nejtemnější myšlenky a názory. To samé se ovšem děje i v zákulisí slavné sociální sítě.

Velký problém nyní řeší v sídle Facebooku v Kalifornii. Na tamních bílých tabulích, na kterých mohou zaměstnanci psát své pocity a dojmy, totiž někdo přepsal Facebookem šířený slogan “Na černých životech záleží“ (Black Lives Matters) na poněkud kontroverzní “Na všech životech záleží“ (All Lives Matters). Toto heslo, které se nyní začíná po pracovištích Facebooku nebezpečně šířit, je pak jeho vedením považováno za velmi rasistické.

Podobné články

Mark Zuckerberg proto nyní zuří a považuje celou záležitost za podlou a závažnou. Celý incident se už údajně pečlivě vyšetřuje, hříšníci mají takřka jistý vyhazov a hrozí, že zaměstnanecké tabule budou odteď bedlivě hlídány. Celá záležitost totiž vrhá na sociální síť, která se snaží na veřejnosti proti rasismu bojovat, hodně špatné světlo a Zuckerberg doufá, že se mu podaří věc co nejrychleji vyřešit. Jde podle vás opravdu o vážnou situaci, po které budou ve Facebooku padat hlavy, nebo jen o zbytečně nafouknutou kauzu?

Sdílejte článek

Přečtěte si také