Extrém

10. srpna 2015 10:43

Lenka Zajícová

Fenku zakopali zaživa na školním dvorku. Co následovalo?

Ředitel školy nesouhlasil s tím, aby si jedna z kuchařek nechala psa. Místo toho, aby psa nechal dovézt do útulku, zvolil naprosto brutální způsob popravy.

Lily byla mladá fenka, kterou zřejmě někdo vyhodil poté, co vyrostla z rozkošného štěněte do dospělosti. Žila na ulici a byla odkázána na odpadky, které našla u popelnice.

Když se objevila na školním dvorku, děti byly z její přítomnosti pochopitelně nadšeny. Dokonce si získala i srdce kuchařky, která se jí následně ujala. Řediteli školy však její přítomnost vadila a nařídil údržbářům, aby se psa zbavili. Muži vykopali na zahradě díru, do které Lily zaživa pohřbili. Jelikož si však hrůzného činu děti všimly a řekly o něm ostatním zaměstnancům školy, fena byla zachráněna. 

Když byla ze svého hrobu vyhrabána, byla silně dehydrovaná a traumatizována. Putovala tedy na veterinární kliniku, kde zjistili, že má silně poraněnou páteř. O případu Lily pak informovala veterinární stanice na svých stránkách. A právě tam Lily objevila novinářka Helen Walne, která se jí ujala a veškeré veterinární náklady za její léčení uhradila.

Přestože se tento případ nestal na území České republiky, i u nás se dějí podobné případy. Nezavírejme oči před týráním zvířat. Pokud se něco takového děje ve vašem okolí, nečekejte a nahlašte to.


Přečtěte si také