Extrém

11. prosince 2018 14:20

redakce Prima Lajk

FOTO 18+: Mladý pár se nafotil u toho, jak si to rozdává na pyramidě v Gíze. Lidé jim za to nadávají

Chtěli si chtěli užít divoký sex na netradičním místě a trochu provokovat. Teď je ovšem všichni nesnáší a nejspíš je čeká velký trest.

Dánský fotograf Andreas Hvid je nejen ve své domovině známý tím, že rád provokuje a nebojí se velmi odvážných snímků. Tentokrát to ovšem mírně řečeno přehnal. Se svou kamarádkou se totiž rozhodl vyšplhat na jeden z klasických divů světa, Chufovu (Cheopsovu) pyramidu v Gíze. Už to samo o sobě je v Egyptě samozřejmě zakázané. Aby toho ale nebylo málo, mladý pár si to na vrcholku pyramidy bez okolků rozdal. S následnou nahou fotkou a videem ze šplhání se pak 23letý Andreas pochlubil na internetu.

Jeho kousek pak samozřejmě vyvolal obrovskou vlnu pobouření a lidé na internetu jsou na dvojici opravdu naštváni. Video je podle nich neuctivé a ponižující a mnozí se za páreček dokonce sami stydí. Nejvíce negativních reakcí pak nepřichází jen z Egypta, ale také ze samotného Dánska. „Stydím se, že jsem také z Dánska,“ útočí na Andrease jeden z kritiků. Egyptská vláda je pak rozhořčena, celou záležitost chce prošetřit a touží fotografa potrestat.

Objevují se ovšem také hlasy, že jde o pouhou provokaci a jasný trik udělaný ve Phoshopu. To si myslí např. bývalý egyptský ministr Zahi Hawass. „Kameny, na nichž pár leží, nejsou ty z pyramidy. Na to jsou příliš malé,“ tvrdí Zahi, jenž je také archeologem. Andreas se pak negativním komentářům diví a nechápe, že jeho sex na pyramidě pobouřil tolik lidí. Svůj kousek pak dokonce považuje za umění. „Je mi líto, že jsem některé lidi naštval. Ale dostal jsem i pozitivní reakce, dokonce i od Egypťanů,“ tvrdí fotograf. Taky si myslíte, že to s radovánkami na jedné z největších historických památek opravdu přehnal?


Přečtěte si také