Extrém

20. února 2017 12:58

redakce Prima Lajk

FOTO: Dívka se vyfotila ve stejném oblečení ve 12 kabinkách různých obchodů. V každé vypadala jinak. Jak je to možné?

Někdy si člověk myslí, že si koupil skvělý módní kousek. Když si ho vyzkouší doma, radost ho možná přejde.

Zkušební kabinky jsou jednou z nejdůležitějších součástí každého obchodu s oblečením. Právě v nich se obvykle rozhodujeme, zda si daný kousek koupíme, či nikoliv. A oděvní průmysl si je toho moc dobře vědom, proto často nastavuje zrcadla a světla v kabinkách tak, aby člověk vypadal co nejlépe. Když si poté člověk nové oblečení vyzkouší doma, může mu sedět úplně jinak, než tomu bylo v obchodě.

Tomuto problému se rozhodla přijít na kloub ve své fotoreportáži Inna, která se vyfotila ve stejném oblečení ve dvanácti různých kabinkách dvanácti odlišných obchodů. A výsledek je skutečně překvapující, jelikož na každé fotce vypadá dívka úplně jinak. Některé z kabinek, které navštívila, byly velmi malé, člověk se v nich dokázal jen těžko pohnout a dobře si oblečení prohlédnout. Jiné měly zase jen velmi tlumené světlo, které vrhá stíny měnící postavu. Určitá světla měla dokonce barevný nádech a výjimkou nebylo ani zrcadlo, které figuru opticky prodlužovalo a zužovalo.

Fotografie umístila Inna na internet, aby upozornila na to, jaké faktory ovlivňují zkoušení v kabinkách. Důležité totiž není jen zmiňované světlo a zrcadla, ale třeba i barva pozadí. „Přála bych si, aby kabinky nebyly tak temné, protože pak všechno tmavé oblečení splývá s pozadím,“ kritizuje častý výběr závěsu.

Sdílejte článek
Štítky oblečení móda klam kabinka

Přečtěte si také