FOTO: Dívka se vyfotila ve stejném oblečení ve 12 kabinkách různých obchodů. V každé vypadala jinak. Jak je to možné?

Publikováno: 20.02.2017
Někdy si člověk myslí, že si koupil skvělý módní kousek. Když si ho vyzkouší doma, radost ho možná přejde.

reklama

Zkušební kabinky jsou jednou z nejdůležitějších součástí každého obchodu s oblečením. Právě v nich se obvykle rozhodujeme, zda si daný kousek koupíme, či nikoliv. A oděvní průmysl si je toho moc dobře vědom, proto často nastavuje zrcadla a světla v kabinkách tak, aby člověk vypadal co nejlépe. Když si poté člověk nové oblečení vyzkouší doma, může mu sedět úplně jinak, než tomu bylo v obchodě. 

Nizozemská umělkyně Jalida Essaidi dokáže kravský hnůj přeměnit na bio plast, jenž je šetrný k životnímu prostředí

Móda z hnoje: Jalila Essaidi vyrobila látky z kravského hnoje. Jsou ekologické

Tomuto problému se rozhodla přijít na kloub ve své fotoreportáži Inna, která se vyfotila ve stejném oblečení ve dvanácti různých kabinkách dvanácti odlišných obchodů. A výsledek je skutečně překvapující, jelikož na každé fotce vypadá dívka úplně jinak. Některé z kabinek, které navštívila, byly velmi malé, člověk se v nich dokázal jen těžko pohnout a dobře si oblečení prohlédnout. Jiné měly zase jen velmi tlumené světlo, které vrhá stíny měnící postavu. Určitá světla měla dokonce barevný nádech a výjimkou nebylo ani zrcadlo, které figuru opticky prodlužovalo a zužovalo. 

Fotografie umístila Inna na internet, aby upozornila na to, jaké faktory ovlivňují zkoušení v kabinkách. Důležité totiž není jen zmiňované světlo a zrcadla, ale třeba i barva pozadí. „Přála bych si, aby kabinky nebyly tak temné, protože pak všechno tmavé oblečení splývá s pozadím,“ kritizuje častý výběr závěsu. 

 

Když se móda trošku zvrhne.

GALERIE: Tohle je ještě móda? 25 nejšílenějších módních kreací, jaké jste kdy viděli

Když dětem zázračně dojde energie.

GALERIE: Nová móda v Japonsku. Rodiče fotí své spící děti v neobvyklých pozicích

reklama