Extrém

16. ledna 2016 14:23

Tereza Javorová

FOTO: Holčičce vyrostlo na hlavě něco velikosti fotbalového míče. Co to bylo?

Teprve čtyřletá holčička z Indie si už musela prožít hotová muka. Na zadní části hlavy jí rostla čím dál tím větší boule a nikdo nevěděl, co to je. K šoku jejích rodičů se časem ukázalo, že jde o velký nádor. Který se nepřestával zvětšovat.

Nádor nakonec dosáhl velikosti fotbalového míče a byl stále těžší. Díveka už ani nedokázala udržet hlavu vzhůru. Její rodiče však na nákladnou operaci neměli peníze. Museli živit svých dalších pět dětí a nikdo si nedokázal troufnut říct, co s dívenkou jménem Renu bude.

Po vyšetření lékařů však nastalo jasné rozhodnutí. Dívka musí na operaci. Hrozilo totiž, že jí nádor praskne a zabije ji. Jenže kde na to vzít peníze?

Renu měla štestí. Když byla zrovna venku se svými rodiči, všimli si jí náhodní kolemjdoucí. A šokovaní jejím obrovským nádorem vyvěsili její fotky na sociální sítě. Lidé začali okamžitě reagovat a nabízet se, že holčičce zákrok zaplatí. Nakonec se podařilo vybrat dost peněz, aby se mohla operace uskutečnit.

Díky štědrosti a soucitu neznámých lidí je teď dívka už úplně normální. "Neznám sociální sítě, ale jsem ve srdce vděčná všem dobrým lidem, kteří pomohli mé holčičce," řekla její matka.

PŘED:

PO:

Sdílejte článek
Štítky peníze rakovina fotbal Reno

Přečtěte si také