Extrém

11. června 2017 13:48

redakce Prima Lajk

FOTO: Mladá dívka se každodenně svléká ze své kůže jako had! Může za to tahle šílená nemoc!

Dívka trpí velmi vážným onemocněním, které ji zbavuje kůže.

Hanna Barrott, šestiletá holčička z Tennessee, má lamelární ihtyózu, genetickou poruchu, která se projevuje na její kůži. Každodenně kvůli ní musí ztrhávat celou svou pokožku, protože její kůže roste rychleji, než by měla. Aby předešla praskání, krvácení a chytnutí potencionální smrtelné infekce, musí si tělo dvakrát denně mazat speciálními mastičkami. I tak je ale její neobvyklá choroba na dívce vidět na první pohled.

Hanna má kvůli nemoci zablokované i potní žlázy. Proto se musí její rodiče neustále ujišťovat, zda není přehřátá. To by totiž mohlo způsobit mdloby a ztrátu vědomí. Na sobě může nosit jen oblečení ze 100% bavlny. Rodiče navíc musí každý den několikrát vysávat dům, protože je dívky odloupnutá kůže téměř všude. Hannu navíc trápí zvědavé pohledy cizích lidí i posměšky vrstevníků. Sama je ale již na svou nemoc zvyklá, žije s ní totiž doslova od narození.

Podívejte se, jak nemoc vypadá:

Hanna Barrott, šestiletá holčička z Tennessee, má lamelární ichtyózu, genetickou poruchu, která se projevuje na její kůži. Každodenně kvůli ní musí strhávat celou svou pokožku, protože její kůže roste rychleji, než by měla. Aby předešla praskání, krvácení a potenciální smrtelné infekci, musí si tělo dvakrát denně mazat speciálními mastičkami. I tak je ale její neobvyklá choroba na dívce vidět na první pohled.

Hanna má kvůli nemoci zablokované i potní žlázy. Proto se musí její rodiče neustále ujišťovat, zda není přehřátá. To by totiž mohlo způsobit mdloby a ztrátu vědomí. Na sobě může nosit jen oblečení ze 100% bavlny. Rodiče navíc musí každý den několikrát vysávat dům, protože dívčina odloupnutá kůže je téměř všude. Hannu navíc trápí zvědavé pohledy cizích lidí i posměšky vrstevníků. Sama je ale již na svou nemoc zvyklá, žije s ní totiž doslova od narození.

Podívejte se, jak nemoc vypadá:

Sdílejte článek

Přečtěte si také