Extrém

19. října 2015 14:22

redakce Prima Lajk

FOTO: Narostly mu nohy tolik, že si je chce nechat amputovat. Pak by mohl zase chodit!

Američan Jeffrey Ortega trpí postižením, které má jen 200 lidí na celé planetě. Jeho tkáně, kosti i kůže nekontrolovatelně narůstají hlavně na chodidlech. Dnes má velikost boty 16 a sehnat obuv je pro něj prakticky nemožné.

Jediná cesta, jak by se mohl přerostlých nohou zbavit, je amputace. A ačkoli lékaři svolili, že zákrok provedou, stál by šestadvacetiletého Jeffreyho přes 30 tisíc dolarů. Tuhle částku mladík, který žije jen s matkou, nemá. Rozhodl se proto vybrat peníze přes internet. Z potřebné částky zatím ale vybral jen čtvrtinu.

Amputací by ale Jeffreyho cesta za normálnějším životem nekončila, potřeboval by také protézu. Jeffrey chce zákrok podstoupit, protože monstrózní noha také bolí a velice rychle také začne zapáchat. Když Jeffrey chodil na střední, byl zápach po dni ve škole tak silný, že se o něj začaly zajímat mouchy!

Mladík si také zažil kvůli svému vzhledu šikanu a sousedi z domu, kde rodina bydlela, odmítali být ve společném bazénu s Jeffreym, protože se báli, že je jeho postižení nakažlivé. Amputace by mu mohla pomoct se znovu postavit na nohy, doslova.

Sdílejte článek

Přečtěte si také