Extrém

22. dubna 2017 12:01

redakce Prima Lajk

FOTO: Říkali jim, že umřou po třech dnech. Nyní jsou srostlá dvojčata už v teenagerském věku! Podívejte se, jak vypadají!

Sdílí spolu naprosto vše.

Lupita a Carmen Andrade pocházející z Mexika jsou dvojčata. Jejich život je ale velmi neobyčejný. Narodily se totiž srostlé od hrudní stěny do pánve, což znamená, že spolu sdílí několik žeber, játra i oběhový a zažívací systém. Ruce mají každá dvě, každá ale může ovládat jen jednu jedinou nohu. Vlastní mají také srdce, plíce a žaludek. Již od útlého věku se děvčata učila, jak spolu mohou sdílet každý okamžik svého života. Pomáhali jim v tom náročné psychiatrické terapie.

Lupitě a Carmen je nyní 16 let. Doktoři jim po narození ale předpovídali velmi brzkou smrt. Podle nich se totiž neměly dožít ani tří dnů. Dívky to však překonaly a nyní to vypadá, že si žijí poměrně spokojenými pubertálními životy. Problémy se ale přeci jen dostavují. Lupita trpí vážnou formou skoliózy a její plíce kvůli tomu fungují jen na 40 %. Operace by byla ale v jejím případě velmi nebezpečná, proto se jí doktoři obávají. Lékaři navíc varují, že s věkem bude přibývat i dalších podobných problémů, tudíž je budoucnost těchto propojených dvojčat bohužel velmi nejistá.

Sdílejte článek

Přečtěte si také