Extrém

5. prosince 2016 10:55

Tereza Javorová

FOTO: Tahle zdánlivě jednoduchá hádanka rozčiluje miliony lidí! Podaří se vám ji vyřešit? Musíte si všimnout jediné věci...

Menu z McDonald´s znáte určitě dokonale. Ale co když podle něj máte spočítat tuto hádanku? Ve skutečnosti je velmi jednoduchá, jen si musíte všimnout jedné věci.

Absolutní poprask strhl na internetu tento obrázek. Lidé se začali vášnivě dohadovat, jaký výsledek dá početní příklad prvný coca-coly, hamburgerů a hranolek. Ujišťujeme vás, že na tuto hádanku vám stačí znalosti z prvního stupně základní školy a rozhodně není nijak těžká. Trik však spočítá v tom, že si musíte všimnout jeidné věci. Jaké číslo vám vyšlo?

Jste si jistí svým výsledkem? Nebo se necháte podat. Ještě vám trochu napovíme. Podívejte se pořádně na hranolky. A poté si uvědomte, co má přednost – sčítání, nebo násobení?

Nebudeme vás déle napínat. Výsledek je číslo 15! Proč? Coca-cola znamená číslo 10, hamburger 5 a hranolky ve třetím řádku jsou místo čísla 2. Jenže v posledním řádku jich je o polovinu méně! Jsou tedy místo čísla 1. A hamburger (5) + hranolky (1) x coca-cola (10) = 15.

---

Baví vás hádanky nebo optické iluze? Tak mrkněte do galerie:

Sdílejte článek

Přečtěte si také