Extrém

27. října 2016 16:14

redakce Prima Lajk

FOTO: Tato mapa odhaluje největší LAKOMCE světa! Jak si stojí Česko, vás vyděsí…

Jsme lakomí nebo štědří? Přesně tohle zajímá organizaci CAF, která se zabývá činností charit. Zveřejňuje „světový index štědrosti“ a takhle to letos dopadlo.

Umístění státu je spočítáno na základě procenta obyvatel, kteří přispívají na charitu, dělají dobrovolníky nebo pomáhají cizím lidem.

Vítězem je už třetí rok v řadě Myanmar. Hned za ním stojí Spojené státy a Austrálie. Ukázalo se tak, že mezi nejštědřejšími státy vůbec nemusí být ty vyspělé. V top desítce se objevily i země jako Uzbekistán nebo Keňa.

Foto: caf

To samé může platit i o těch nejlakomějších státech, najdeme mezi nimi ty evropské, ty že třetího světa a vůbec nejlakomější je Čína. Bohužel ani my jsme se neumístili nijak dobře. Jsme jen o trochu lepší než Slováci a jsme mnohem horší než Němci nebo Rakušané. Na mapě tak máme stejnou barvu jako Rusko, Čína nebo Maďarsko.

Nejštědřejší státyMyanmarUSAAustrálieNový ZélandSrí LankaKanadaIndonesieSpojené královstvíIrskoSpojené arabské emirátyUzbekistánKeňaNizozemíNorskoTurkmenistánNejlakotnější státyČínaPalestinaJemenŘeckoDemokratická republika KongoSrbskoMaďarskoČerná horaMadagaskarÁzerbájdžánArménieBulharskoBosna a HercegovinaChorvatskoRusko

Sdílejte článek
Štítky Austrálie Mapa Keňa Maďarsko Rusko Čína charita vyděsit

Přečtěte si také