Extrém

3. listopadu 2016 12:42

redakce Prima Lajk

FOTO: Tato mapa ukazuje, kdo nejvíc pije alkohol! Češi se umístili vysoko, předběhli jsme i Rusy!

Alkohol je sice droga, ale společnost ji toleruje a to i v případě, že to s ní přeženete. Nová mapa ukazuje, kde se pije nejvíce a také, jaký druh alkoholu si lidé rádi nalijí do sklenic.

Česko se umístilo v první desítce, kterou sdílí s dalšími evropskými státy, kde má alkohol asi největší tradici. Největšími alkoholiky planety jsou Bělorusové, následují je Litevci a pozor, na třetím místě jsou Češi!

Rusko překvapilo a je až třinácté, jinak ale nehraje roli, v jaké části Evropy se stát nachází. Pije se na severu a jihu, stejně jako na východě a západě. To, co první desítku států spojuje je fakt, že všechny leží v Evropě.

Foto: facebook

Nejméně pochopitelně pijí arabské státy, protože islám požívání alkoholických nápojů zakazuje. Spojené státy jsou průměrné a umístily se na 41. příčce. Podobně je na tom Latinská Amerika nebo Austrálie.

Alkohol je bohužel spojený se závislostí. Na to se chytře snažila upozornit francouzská kampaň, jejíž součástí byl instagramový účet s krásnou dívkou, která pila na každé fotce alkohol. Najdete v galerii všechny skleničky téhle drogy?

Sdílejte článek
Štítky alkohol Austrálie Evropa Facebook Latinská Amerika Česko USA Rusko

Přečtěte si také