FOTO: Zaživa pohřbil svého psa. Na jak dlouho může skončit v base?

Nedaleko Paříže se muži, který venčil svého psa, podařilo najít desetiletou fenu, které ze země čouhala jenom hlava. Její majitel půjde zpytovat svědomí před soud, lidé pro něj chtějí tvrdý trest.

Policii se už podařilo zatknout jednadvacetiletého majitele zaživa pohřebené fenky francouzského mastifa. Ten teď tvrdí, že mu pes utekl! Což zní ale jako evidentní lež, jelikož zvíře trpí artritidou a nějakého útěku by nebylo prý schopné. S největší pravděpodobností tedy psa zakopal do země, obklopil ho kameny a ještě ho zatížil pytlem se štěrkem, aby měl jistotu, že se starší fena ze země doopravdy nevyhrabe.

Jenže jiný pejskař, který venčil svého psa ve stejné lokalitě, trpící zvíře našel. Vyprostil ho ze země a dostal ho na nedalekou veterinární kliniku. Majiteli psa teď hrozí dva roky v base za týrání zvířat a také pokuta ve výši 30 tisíc eur, což je více než 800 tisíc korun.

Ovšem potom, co se na Facebooku objevily fotografie polomrtvého psa, začali lidé sbírat podpisy pod petici žádající pro muže výjimečný trest! Své jméno k dokumentu připojilo už více než 136 tisíc Francouzů!

Sdílejte článek

Přečtěte si také