Extrém

22. července 2015 17:04

Tereza Javorová

FOTO: Zubař řezník! Žena si šla nechat spravit jeden zub, po narkóze se probudila bezzubá!

Bojíte se zubaře? Pak právem. Pětadvacetiletá bývalá vojanda Alison Divers se zrovna nacházela v Německu, když jí praskly dva přední zuby. Návštěva zubaře jí ale změnila celý zbytek jejího života. Přišla o všechny zuby horního patra!

"Kousla jsem do jablka a dva přední zuby mi praskly. Vyhledala jsem proto místního armádního zubaře, ale ten mě poslal k jinému," začíná vyprávět svůj hororový příběh Alison, která jako bývalá vojanda má právo na armádní ošetření.

"Nikdy nemám strach, když jdu k zubaři, ale u tohoto mě vyděsilo, že byla mezi námi jazyková bariéra."

"Snažila jsem se mu vysvětlit, co potřebuji, on jen kývl a řekl mi, že mi bude muset dát několik umrtvovacích injekcí."

Místo jedné jich ale Alison dostala rovnou pět. "Překvapilo mě to, ale myslela jsem si, že to je pro moje dobro, aby mě operace nebolela." Alison tak upadla do bezvědomí, ale probuzení rozhodně sladké neměla.

"Když jsem se probudila, myslela jsem, že se mi stále zdá nějaká noční můra. Vytrhal mi všechny zuby horního patra a podal mi je v plastovém sáčku!"

Motivaci zubaře k tak odpornému a neodbornému činu, který by neudělal ani nezkušený medik, se žena už nedozvěděla. "Moje zuby byly naprosto zdravé, nebyly ani trochu zkažené. Muselo mu dát opravdu velkou práci všechny vyrvat."

Pro Alison se v tu chvíli zhroutil svět. Rána to byla i pro jejího snoubence, který ji ale podporoval a utěšoval, že se zase jednou bude moct usmát. Od armádního zubaře, kterému si šla po drastickém zákroku postěžovat, totiž dostala jen špatně padnoucí protézu. "Nesnáším ji. Mít v puse něco tak obrovského a plastového je odporné," popisuje svoje pocity bezzubá žena.

Alison měla ale štěstí v neštěstí. V horním patře jí zůstala natolik silná kost, že jí mohl kosmetický zubař implantovat nový chrup. Operace trvala více než osm hodin, ale Alison se konečně může zase zasmát.

"Už jsem si zvykla. Jizvy v puse, a hlavně na duši, ale budu mít celý život," říká Alison.

Sdílejte článek

Přečtěte si také