Extrém

7. května 2016 13:37

redakce Prima Lajk

GALERIE: Dítě, nebo vlkodlak? Mladá dívka je zarostlá srstí a kvůli šikaně se straní ostatních

Měla by si užívat nejšťastnějšího období života a řešit počínající pubertu. Místo toho se kvůli genetické poruše musí stranit společnosti.

Dvanáctiletá Bithi Aktar z Bangladéše totiž trpí takzvaným vlčím syndromem neboli hypertrichózou. Celé její tělo včetně hlavy je pokryto černými chlupy a ona tak spíše než mladou dívku připomíná hororového vlkodlaka. Dívka tímto syndromem trpí už odmalička, s přicházející pubertou se však její stav údajně začíná zhoršovat. Holčička totiž začala také nečekaně rychle růst, což se týká například také jejích prsou.

Dívka kvůli bolestem z až příliš velkého růstu mnohdy celé dny probrečí bolestí. Kvůli svému stavu a posměchu spolužáků pak raději přestala docházet do školy a se svou rodinou žije prakticky jako samotářka. Lékaři se dívce snaží pomoci, její stav ale prý nepůjde i přes jejich snahu kompletně vyléčit. Její otec, který se živí jako řidič, se navíc obává, že kvůli svému malému příjmu nebude moci dcera léčbu dokončit. Bude snad toto “vlčí dítě“ žít kvůli své nemoci a strachu navždy v ústranní?


Přečtěte si také