Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Extrém

GALERIE: Doktoři objevili pacientce v oku obrovské množství kontaktních čoček. Neuvěříte, kolik jich tam měla!

Jak vůbec mohla přes tolik čoček vidět?
Vydáno: 16.07.2017
Žena měla v oku obrovské množství čoček

Celkem 27 kontaktních čoček bylo objeveno v oku starší pacientky, které měl být operován šedý zákal. V jednom z očí sedmašedesátileté ženy byla objevena modrošedá hmota skládající se ze 17 kontaktních čoček a při dalším vyšetření v nemocnici Solihull jich bylo v oku nalezeno dalších 10. Tento případ byl v listopadu loňského roku zveřejněn v časopise British Medical Journal. Oční lékařka Rupal Morjaria, která se v Birminghamské nemocnici zabývala tímto případem, prohlásila, že nikdo z přítomných lékařů nikdy nic podobného neviděl. „Byl to opravdu velký kus hmoty, všech 17 kontaktních čoček bylo spojeno do jedné. Byli jsme opravdu překvapeni, že si toho pacientka nevšimla, protože to muselo způsobit spoustu podráždění," uvedla. 

Holka si nasadila umělé oko od panenky

VIDEO: Holka si nasadila do očního důlku oko své panenky. Neuvěříte, jak tenhle šílený nápad dopadl!

Operace šedého zákalu musela být po tomto nálezu odložena, protože existovalo vysoké riziko zánětu nitroočních struktur. Kontaktní čočky se totiž v oku nacházely déle než je obvyklé, a kolem spojivky se tak nahromadilo mnoho bakterií. Pacientka nosila 35 let měsíční kontaktní čočky, ale nedocházela na pravidelné kontroly. Podle doktorky dnes spousta lidí bere pravidelné kontroly na lehkou váhu, protože kontaktní čočky a jejich koupě jsou dnes už běžnou a jednoduchou záležitostí. „Pokud ale nejsou správně používány, může dojít k vážnými očním infekcím, které mohou vést až ke ztrátě zraku,“ dodala Morjaria. 

Tia doplatila na levné kontaktní čočky

Děsivé. Dívka si vyndala kontaktní čočky i s rohovkou!

Muž měl v oko zaraženou metrovou tyč. Vůbec to však necítil...

ŠOK! Muž se domníval, že mu něco spadlo do oka. Nečekal, že má v bulvě…

Reklama
Článek je zařazen v: oko, kontaktní čočky, pacientka
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama