Extrém

28. června 2019 16:33

redakce Prima Lajk

GALERIE: Holčičku narozenou bez půlky obličeje čeká léčba, díky které bude moci konečně mluvit. Co všechno musí podstoupit?

Chudák holčička se narodila s vzácnou chorobou bez rtů a brady. Teď má ale naději, že díky operaci bude moci konečně mluvit a smát se.

Nebohá, ale moc statečná holčička z Ruska, která se narodila bez poloviny obličeje, se možná konečně bude moci usmát. Šestiletá Darina Špenglerová trpí vzácnou nemocí, kvůli které nemá rty ani bradu, a ostatní děti se jí dokonce bojí. Nyní to ale vypadá, že by se dívenka mohla dočkat alespoň částečné nápravy.

Společně s matkou Elenou odletěla do Londýna, kde ji čeká řada vyšetření a možná průkopnická operace a léčba. Ruští specialisté totiž přiznali, že s podobnými případy nemají zkušenosti, a tak ji poslali z Krasnojarsku na Sibiři až do daleké Anglie. Nyní je v rukou expertů v londýnské nemocnici Craniofacial Unit, která je prý v péči o lidi s podobnými chorobami nejlepší na světě.

Výdaje na léčbu malé Dariny dosud vyšly na více než 1,7 milionu korun, které jí uhradila ruská nadace Rusfond. Elena doufá, že všechno půjde dobře a její dcera konečně bude schopná jíst, mluvit a smát se. A my upřímně doufáme s ní. Na to, jak se na Darině pddepsala zrádná choroba, se můžete podívat v následující galerii. Pokud tedy na to máte odvahu.

Sdílejte článek

Přečtěte si také