Extrém

15. června 2018 15:05

redakce Prima Lajk

GALERIE: Lékaři odstranili muži obří nádor o velikosti melounu, který mu znetvořil obličej. Jeho proměna vám vyrazí dech

Mladík kvůli pětikilovému nádoru neviděl a přišel o zuby. Doktorům se však podařil zázrak.

Mladému Amar Samadovi z Indie je 19 let a dalo by se proto očekávat, že si jako každý kluk jeho věku bude užívat dospívání a balení holek. Jenže on si místo toho prošel peklem. Před 10 lety mu totiž na obličeji začal růst obrovský nezhoubný nádor, kvůli němuž se ho všichni báli a on žil v naprosté izolaci.

Nádor na levé straně obličeje nakonec narostl do rozměru obřího melounu a vážil téměř pět kilogramů. Kvůli nádoru měl vypouklé oko, kvůli němuž na něj neviděl, přišel na levé straně o všechny zuby a čím dál hůře se mu dýchalo. Jeho stav se pak natolik zhoršoval, že lékařům nezbývalo nic jiného, než přejít k velmi riskantní operaci. A podařil se jim hotový zázrak.

Doktorům se povedlo obří nádor z obličeje odstranit. Operace trvala neskutečných 14 hodin a kromě odstranění nádoru mu museli udělat novou čelist, k čemuž použili jeho stehenní kost. Amir je tak nejen mimo ohrožení života, ale konečně vypadá jako člověk, který bude moci za pár měsíců žít normálním životem. Ještě ho čeká operace oka, na které už ovšem nikdy nebude úplně vidět, a do nové čelisti mu budou vloženy implantáty. I přesto jeho proměna už nyní bere dech.


Přečtěte si také