Extrém

18. ledna 2018 15:43

redakce Prima Lajk

GALERIE: Lékaři odstranili ženě z obličeje stovky nádorů, které děsily lidi. Její proměna po operaci vám vyrazí dech

Tohle je opravdu neuvěřitelná změna!

Žena s genetickou neurologickou poruchou podstoupila drastický chirurgický zákrok, aby se zbavila stovek nádorů z jejího obličeje a krku. Libby Hufferová kvůli nim byla neúnavně šikanována a lidé si dělali z jejích bouliček způsobených neurofibromatózou neustále srandu. O 45letou ženu se stará tým z americké show The Doctors, který jí poskytuje nejen prostředky na kompletní operaci, ale taky platformu pro zvýšení povědomí o její chorobě. Libby už prošla elektrodesikací (tedy vysušením elektrochirurgickou metodou) a laserovým ošetřením oxidem uhličitým, které jí pomohly odstranit téměř tisíc nádorů pokrývajících její obličej a krk.

Libby je výsledkem nadšená a doufá, že čím více zákroků podstoupí a čím více nádorů se zbaví, tím lépe bude schopná zapomenout na bolestivé vzpomínky z dětství, které si přenáší i do dospělosti. Šikana, kterou zažívala byla totiž tak intenzivní, že si změnila své jméno z Elizabeth na Libby poté, co jí děti ve škole začali přezdívat lizard breath (dech ještěrky). První příznaky jejího onemocnění se začaly projevovat v pubertě a její dospívání tak bylo hodně krušné. Stav se jí prý zhoršil po narození jejího prvního dítěte vlivem hormonů aktivovaných během těhotenství. Dodává taky, že kvůli malému povědomí o tomto stavu lidé měli a mají mylné představy o jejich nádorech provázené strachem z toho, že by je mohli při kontaktu s ní chytit.

Zdůrazňuje ale, že tomu tak rozhodně není, nádory nejsou infekční a ona je stejně bezpečná pro ostatní jako jiní lidé. Pevně proto doufá, že jí lékaři v následujících měsících a letech odstraní i zbytek jejích výrůstků, aby mohla konečně žít plnohodnotný život bez stresu, ponížení a odporu ostatních. Jak vypadala před a po operacích, se můžete podívat v naší fotogalerii.

Sdílejte článek

Přečtěte si také