GALERIE: Malý kluk měl znetvořený obličej a hrdinný voják se mu rozhodl zachránit život. Neuvěříte, jak dítě nyní vypadá!

Tento voják je opravdový hrdina. Kolik musel na chlapcovu proměnu vybrat peněz?

Britský voják Wayne Ingram sloužil před 13 lety v Bosně a Hercegovině. Při jedné z obchůzek zde potkal tehdy čtyřletého Stefana Saviče, který trpěl velmi vzácným znetvořením. Dítě mělo zablokovanou kost uprostřed obličeje, což způsobilo jeho vážný rozštěp. Nos měl kvůli tomu prakticky rozpůlený a jeho oči byly tak daleko od sebe, že prakticky nic neviděl. Vojákovi byla kluka líto a ihned mu slíbil, že mu za každou cenu pomůže. A svůj slib opravdu splnil.

Wayne tak dlouhá léta vybíral peníze na náročné operace, díky nimž by Stefan vypadal jako každý kluk. Vážných zákroků, při nichž museli chirurgové prakticky rekonstruovat jeho lebku a odstranit zablokovanou kost, bylo celkově 5. Poprvé se dítě dostalo na operační sál už v roce 2003. Na operace a následnou péči se pak hrdinnému vojákovi podařilo vybrat v přepočtu téměř 4 a půl milionu korun. A slib se mu podařilo splnit opravdu dokonale.

Stefanovi je totiž nyní už sedmnáct let a kromě jizvy uprostřed nosu už je krásným a pohledným chlapcem, jenž bude bývalému vojákovi do konce života vděčný. Wayne pak nyní pracuje jako zdravotník a snaží se vybírat peníze pro jednu z londýnských nemocnic. Tento muž zkrátka se svými neuvěřitelnými skutky asi jen tak neskončí.

Sdílejte článek

Přečtěte si také