Extrém

13. srpna 2019 13:48

redakce Prima Lajk

GALERIE: Matka pohladila syna a jeho noha jí zůstala v ruce! Kvůli čemu dítě přišlo o všechny končetiny?

Dovedete si představit, že vašem dítěti najednou zčernají končetiny a pak mu odpadnou, jen když ho pohladíte?

Na první pohled se může zdát, že vysmátý Oliver je to nejšťastnější dítě na světě a nic mu nechybí. Jenže to bohužel není pravda. Kvůli sepsi způsobené krční infekcí totiž už v jedenácti měsících přišel o všechny čtyři končetiny. Všechno podle jeho matky Abigail Wardle začalo, když se syn začal chovat jinak. Byl bledý, přestal se smát, nechtěl nic jíst, na mazlení reagoval podrážděně a místo breku jen chrčel. Abigail poznala, že něco v pořádku, a tak vzala malého Olivera k lékaři. Ten ji poslal domů s běžným lékem na krk.

Když mu ale později Abigail zezadu na hlavičce nahmatala měkké místo, spěchala znovu do nemocnice. A tentokrát si tam jejího syna nechali. Odhalili totiž, že u něj infekce přerostla v smrtelně nebezpečnou sepsi a rovnou ho uvedli do umělého spánku. Brzy mu následkem celkové reakce organismu zčernaly nohy i ruce a jeho stav se horšil. Abigail si přála, aby mu je co nejdříve amputovali, to ale lékaři nakonec vůbec nemuseli. Poté, co ho Abigail pohladila a Oliverova noha jí doslova zůstala v ruce, mu postupně odumřely a upadly i všechny ostatní končetiny. Od té doby se stav chlapečka změnil k nepoznání.

„Jakmile se odumřelých končetin zbavil, byl znovu šťastný a plný života. Zdá se, že to pro něj byla velká úleva. Jsem na něj moc hrdá. Udělal velký pokrok a ukázal, že je neuvěřitelně statečný. Máme za sebou opravdu špatné dny, ale vím, že teď už přijdou jen ty lepší,” prozradila dojatá maminka. Poté, co v červenci propustili Olivera z nemocnice domů, ho ale čeká ještě dlouhá cesta, aby mohl vést plnohodnotný život. A my doufáme, že to společně s podporou své milující rodiny úspěšně zvládne.

Sdílejte článek

Přečtěte si také