návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
Reklama
Extrém

GALERIE: Matka pohladila syna a jeho noha jí zůstala v ruce! Kvůli čemu dítě přišlo o všechny končetiny?

Dovedete si představit, že vašem dítěti najednou zčernají končetiny a pak mu odpadnou, jen když ho pohladíte?
Vydáno: 13.08.2019
Chlapečkovi kvůli infekci upadly všechny čtyři končetiny 10
Autor: profimedia Chlapečkovi kvůli infekci upadly všechny čtyři končetiny 10
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Na první pohled se může zdát, že vysmátý Oliver je to nejšťastnější dítě na světě a nic mu nechybí. Jenže to bohužel není pravda. Kvůli sepsi způsobené krční infekcí totiž už v jedenácti měsících přišel o všechny čtyři končetiny. Všechno podle jeho matky Abigail Wardle začalo, když se syn začal chovat jinak. Byl bledý, přestal se smát, nechtěl nic jíst, na mazlení reagoval podrážděně a místo breku jen chrčel. Abigail poznala, že něco v pořádku, a tak vzala malého Olivera k lékaři. Ten ji poslal domů s běžným lékem na krk.

Když mu ale později Abigail zezadu na hlavičce nahmatala měkké místo, spěchala znovu do nemocnice. A tentokrát si tam jejího syna nechali. Odhalili totiž, že u něj infekce přerostla v smrtelně nebezpečnou sepsi a rovnou ho uvedli do umělého spánku. Brzy mu následkem celkové reakce organismu zčernaly nohy i ruce a jeho stav se horšil. Abigail si přála, aby mu je co nejdříve amputovali, to ale lékaři nakonec vůbec nemuseli. Poté, co ho Abigail pohladila a Oliverova noha jí doslova zůstala v ruce, mu postupně odumřely a upadly i všechny ostatní končetiny. Od té doby se stav chlapečka změnil k nepoznání.

„Jakmile se odumřelých končetin zbavil, byl znovu šťastný a plný života. Zdá se, že to pro něj byla velká úleva. Jsem na něj moc hrdá. Udělal velký pokrok a ukázal, že je neuvěřitelně statečný. Máme za sebou opravdu špatné dny, ale vím, že teď už přijdou jen ty lepší,” prozradila dojatá maminka. Poté, co v červenci propustili Olivera z nemocnice domů, ho ale čeká ještě dlouhá cesta, aby mohl vést plnohodnotný život. A my doufáme, že to společně s podporou své milující rodiny úspěšně zvládne. 

Kvůli okousanému nehtu přišla o palec 3

GALERIE: Holka si okousala nehet tak krátce, že jí museli AMPUTOVAT palec! Takový hnus jste ještě neviděli

Článek je zařazen v: dítě , končetiny , infekce , nohy , ruce , chlapec